Czy Państwo Islamskie wygrało wyścig o nasze umysły?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 17:58
Wchodząc w 2015 rok, nie za bardzo przywiązywaliśmy uwagę do tego, co dzieje się na Bliskim Wschodzie. Ciężko było przewidzieć okrucieństwo, którego zostaliśmy świadkami.
Audio
  • Ernest Zozuń podsumowuje walkę z ISIS w 2015 roku (3 strony świata/ Trójka)
Po ataku terrorystycznym w Paryżu władze tego miasta, w związku z nadchodzącym Nowym Rokiem, wzmogły środki bezpieczeństwa
Po ataku terrorystycznym w Paryżu władze tego miasta, w związku z nadchodzącym Nowym Rokiem, wzmogły środki bezpieczeństwa Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

- Szybko przekonaliśmy się, że deklaracje i potępienie dla Państwa Islamskiego musimy przekuć w czyny, bo inaczej to ono swoimi czynami przekuje naszą świadomość w strach - mówił w swojej audycji Ernest Zozuń.

Dziennikarz Trójki przypomina m.in. takie tragiczne wydarzenia mijającego roku, jak zamach w siedzibie tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu, atak terrorystyczny, który miał miejsce w kurorcie Susa w Tunezji i wreszcie listopadowe zamachy w stolicy Francji. I zastanawia się przy tym, czy terroryści z ISIS w mijającym roku wygrali, czy przegrali wyścig o nasze umysły?

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 30.12.2014
Godzina emisji: 16.50

ei/gs

Czytaj także

Turecka ofensywa przeciw Kurdom i islamistom

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 17:20
- Turcja nie wyśle swoich wojsk lądowych do Syrii - zapewnia premier Ahmet Davutoglu. Od kilku dni turecka armia dokonuje nalotów i ostrzeliwuje cele w Syrii i w Turcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Krym wróci jeszcze kiedyś do Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 17:00
- Wierzę, że będę mógł wrócić na Krym. Ta podłość nie może przecież trwać wiecznie - mówi Mustafa Dżemilew - ukraiński polityk, długoletni przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich i Rady Przedstawicieli Narodu Krymskotatarskiego.
rozwiń zwiń