X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy za zamachem w Turcji może stać prezydent tego kraju?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 01:35
- Na razie nie jest możliwe ustalenie, kim są strony konfliktu - uważa Katarzyna Górak-Sosnowska Z SGH. - Pewne jest, że po jednej stronie barykady stanęli ludzie władzy, natomiast mamy problem z określeniem drugiej strony - dodaje gość Trójki.
Audio
  • Kto może stać za zamachem w Turcji? (Trzy strony świata/Trójka)
Mieszkańcy Stambułu protestują przeciwko puczowi
Mieszkańcy Stambułu protestują przeciwko puczowiFoto: PAP/EPA/SEDAT SUNA

Katarzyna Górak-Sosnowska wymienia trzy warianty, które przewijają się w komentarzach: zamachu dokonali członkowie Ruchu Gülena, zwolennicy reform Atatürka lub sam prezydent Erdogan, który sprowokował zajście, by wyjść z niego obronną ręką i dzięki temu pokazać swoją siłę.

- Gdyby prawdziwy był ten ostatni wariant, to byłby szczyt - komentuje gość Trójki. Jak dodaje, tureckie władze wykonywały jednak różne, dziwne ruchy, które w efekcie pokazywały, że tak naprawdę są górą.

Gość Trójki zastanawia się także, o co może chodzić wojsku, jeśli jednak to ono stoi za zamachem? Z komunikatów armii wynika, że chce ona zaprowadzenia porządku demokratycznego. - Ludziom Zachodu i tureckim elitom z Ankary czy Stambułu, to się dobrze kojarzy, bo o Erdoganie mówimy, że jest orientalnym despotą i religijnym fundamentalistą - mówi Górak-Sosnowska i dodaje, że "nie zaprowadza się demokracji za pomocą zamachów stanów i czołgów".

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Katarzyna Górak-Sosnowska (Szkoła Główna Handlowa)
Data emisji: 16.07.2016
Godzina emisji: 00.37

iz/mk