Sytuacja w Turcji po próbie przewrotu wojskowego

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 17:10
"Wzywam cały naród, by wyszedł na ulice, by gromadził się na placach i z powrotem przejmował kraj. By pokazać tym ludziom, czego chce naród. Że nie uzna ich nigdy za władze w tym kraju" - apelował z ekranu smartfona pokazywanego przez CNN Turk Recep Erdogan w obliczu wojskowego zamachu stanu.
Audio
  • Gość Ernesta Zozunia o sytuacji w Turcji (3 strony świata/Trójka)
Żołnierze tureckich sił specjalnych na ulicach Stambułu
Żołnierze tureckich sił specjalnych na ulicach StambułuFoto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Do 312 osób wzrosła liczba ofiar zamieszek w czasie nieudanego zamachu stanu w Turcji. Premier Binali Yildirim poinformował, że w starciach zginęło 208 osób, w tym 145 cywilów. Premier nie podał jednak liczy zabitych buntowników. Wcześniej mówił, że było ich co najmniej 104.

Wojskowy przewrót udało się udaremnić - to brzmi dobrze. Ale czy w Turcji to też brzmi dobrze? O tym rozmawialiśmy w audycji "3 strony świata", której gościem był Karol Wasilewski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Karol Wasilewski (Centrum Inicjatyw Międzynarodowych)
Data emisji: 18.07.2016
Godzina emisji: 16.47

mp/mk

Czytaj także

Zamach stanu w Turcji nie zaszkodził złotemu. Giełda w Stambule w dół, europejskie parkiety - w górę

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 10:19
Wbrew oczekiwaniom, próba zamachu w Turcji nie zatrzęsła rynkami wschodzącymi. Rano w poniedziałek, złoty osłabił się minimalnie wobec dolara, ale jego kurs umocnił się o 1-2 grosze wobec euro i franka szwajcarskiego.
rozwiń zwiń