Czy papieskie przesłanie będzie wysłuchane?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 16:58
- Papież uwolnił się od kontekstu ad hoc. Chciał uczynić ze swojego orędzia taką naukę i przesłanie, które będzie aktualne, niezależnie od tego, co się będzie działo na świecie - twierdzi ks. Kazimierz Sowa.
Audio
  • Gość Ernesta Zozunia o Światowych Dniach Młodzieży (3 strony świata/Trójka)
Konfetti po ogłoszeniu przez papieża Franciszka, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w roku 2019 w Panamie
Konfetti po ogłoszeniu przez papieża Franciszka, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w roku 2019 w PanamieFoto: PAP/Paweł Supernak

- Myślę, że tu jest cały świat. Wszędzie wkoło widzę tak dużo flag ze wszystkich stron świata… - mówił jeden z 2,5 miliona pielgrzymów, którzy zgromadzili się na mszy świętej w Campusie Misericordiae. Przyjechali do Polski ze 187 krajów świata i słuchali papieskich słów...

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Ernest Zozuń i ks. Kazimierz Sowa podsumowują przesłanie Światowych Dni Młodzieży.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: ks. Kazimierz Sowa
Data emisji: 1.08.2016
Godzina emisji: 16.47

mp/mk

List słuchaczki:

Nawiązując do sytuacji zamachów sprzed ŚDM i racjonalnego podejścia do papieża, jestem specyficznym przykładem wolontariatu nieformalnego i niezaplanowanego, który stał się możliwy dzięki sunnickim muzułmanom z Iranu. Kiedy tylko dowiedzieli się przez przypadek, że ich znajoma, irańska chrześcijanka pojechała do Polski jako wolontariusz, zrobili wszystko, co było w ich mocy, aby skontaktować ją ze mną, przyjaciółką z Polski i z Krakowa. W rezultacie mimo wielu trudności nie tylko udało nam się spotkać, ale przede wszystkim wzajemnie z grupą innych wolontariuszy, m.in. z Pakistanu, służyć pomocą w krakowskim punkcie przy Pl. Inwalidów. Od dawna nie czułam takiej międzykulturowej mocy i entuzjazmu, a mniejszość chrześcijańska w Iranie, mimo olbrzymiej tradycji, to przecież nawet nie 1 procent... A podkreślam, spotkałyśmy się dzięki muzułmanom. Dobrzy i źli ludzie są w każdym wyznaniu. Pozostaje nadzieja i mądre wybory.

Urszula Ulanik

Czytaj także

Przesłanie papieża na Światowych Dniach Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 19:57
- Pielgrzymka Franciszka to wspomnienia radości i wzruszeń, ale przede wszystkim doświadczenia wspólnoty i wiary - mówi ks Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.
rozwiń zwiń