X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co stoi za nieszczęściem Haiti?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 19:00
Epidemia cholery zagraża Haiti. Kraj nie może podnieść się ze zniszczeń od trzęsienia ziemi w 2010 roku. - 6 lat temu myślałam, że już gorzej być nie może. Niestety może - mówiła w Trójce prezes Fundacji Polska-Haiti.
Audio
  • Zofia Pinchinat-Witucka opowiada o sytuacji Haitańczyków (3 strony świata/ Trójka)
W wyniku uderzenia Huraganu Matthew wielu Haitańczyków straciło dach nad głową. Do poszkodowanych, którym teraz zagraża epidemia cholery, pomoc dociera m.in. helikopterami
W wyniku uderzenia Huraganu Matthew wielu Haitańczyków straciło dach nad głową. Do poszkodowanych, którym teraz zagraża epidemia cholery, pomoc dociera m.in. helikopteramiFoto: PAP/EPA/Orlando Barría

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyśle milion szczepionek przeciw cholerze na Haiti, gdzie po przejściu huraganu Matthew wykryto już ponad 200 przypadków choroby. Żywioł zabił w tym kraju około tysiąca osób.

Haiti od lat próbuje wyjść z kłopotów, ale przeszkadzają w tym zarówno katastrofy naturalne, jak i słabe zarządzanie i organizacja państwa. - Haitańczycy od początku nie mają szczęścia do sprawnego państwa. Do tego są bardzo dumni i ciężko narzucić im cokolwiek - mówiła Zofia Pinchinat-Witucka, prezes Fundacji Polska-Haiti. Co zatem - w praktyce - jest najważniejsze, żeby pomóc Haiti?

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Zofia Pinchinat-Witucka (prezes Fundacji Polska-Haiti)
Data emisji: 12.10.2016
Godzina emisji: 16.47

ei/ab


Czytaj także

Haiti bierze sprawy w swoje ręce?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 17:35
1800 chętnych, żeby zasiąść w parlamencie haitańskim, 70 kandydatów na prezydenta - pięć lat po katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi mieszkańcy Haiti są zdeterminowani, by sięgnąć po władzę.
rozwiń zwiń