Trump-Clinton: ostatnie telewizyjne starcie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 17:11
Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich zmierzą się w nocy w trzeciej i ostatniej debacie telewizyjnej.
Audio
  • Gość Łukasza Walewskiego o kampanii wyborczej w USA (3 strony świata/Trójka)
Figurki Donalda Trumpa i Hillary Clinton
Figurki Donalda Trumpa i Hillary ClintonFoto: EPA/CESARE ABBATE

Dla Donalda Trumpa to jedna z ostatnich okazji by zmienić dynamikę kampanii i zatrzymać marsz Hillary Clinton po prezydenturę. Według zdecydowanej większości sondaży Hillary Clinton prowadzi z Donaldem Trumpem w wyścigu do Białego Domu. Miliarder uważa, że wynika to z faktu, iż amerykańskie media za mało czasu poświęcają ujawnionym przez Wikileaks e-mailom szefa sztabu kandydatki demokratów Johna Podesty.

Według sztabu Donalda Trumpa dowodzą one, że Hillary Clinton jest częścią skorumpowanego układu z udziałem elit, mediów i wielkich korporacji. Miliarder z pewnością więc wykorzysta wielomilionową widownię, by wyeksponować zawartości e-maili jak choćby fakt, że rząd Kataru przekazał Fundacji Clintonów milion dolarów, by uczcić urodziny Billa Clintona.

Trzecia debata prezydencka odbędzie się w Las Vegas w Newadzie. Poprowadzi ją prezenter telewizji Fox News Chris Wallace. Dziennikarz ujawnił, że będzie pytać o imigrację, dług publiczny, gospodarkę, Sąd Najwyższy, punkty zapalne na świecie i przygotowaniu do pełnienia urzędu prezydenta.

Czy Donald Trump jest jeszcze w stanie nadrobić straty wizerunkowe? Czy Republikanie mają pomysł na to, co dalej po wyborach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: prof. Bohdan Szklarski (amerykanista)
Data emisji: 19.10.2016
Godzina emisji: 16.47

IAR/mp

Czytaj także

Donald Trump - bliżej sromotnej porażki czy wygranej?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:50
- Donald Trump nie prowadzi do żadnej autodestrukcji i już dziś każdy rozsądny politolog, czy socjolog, siedzący w środku danych powie, że jest on 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych - uważa socjolog Jerzy Strzelecki. Wiele osób jest przeciwnego zdania w ocenie tego polityka i prowadzonej przez niego kampanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hillary Clinton prowadzi w sondażach. Coraz więcej Republikanów wątpi w wygraną Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 19:11
Po konwencji Partii Demokratycznej i ostatnich wpadkach Donalda Trumpa przewaga Hillary Clinton w sondażach wzrosła tak bardzo, że Republikanie zaczynają wątpić w wygraną swego kandydata w wyborach prezydenckich. Z sondażu ośrodka badań opinii McClatchy-Marist wynika, że gdyby wybory odbyły się dziś, kandydatka Demokratów zdobyłaby 48 proc. głosów, a Trump 33 proc. W zeszłym miesiącu Clinton górowała nad republikańskim rywalem różnicą 42 do 39 proc., a więc w granicach błędu statystycznego.
rozwiń zwiń