Ukraina kontra Rosja przed Trybunałem w Hadze

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 10:36
- To, do czego dąży Ukraina, to uznanie przez jakiś międzynarodowy trybunał faktu, że aneksja Krymu była nielegalna i że Rosja rozpoczęla wojnę na Ukrainie - twierdzi Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Ukraina kontra Rosja przed Trybunałem w Hadze (3 strony świata/Trójka)
Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Olena Zerkal
Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Olena ZerkalFoto: EPA/BAS CZERWINSKI

- Dziś staję przed tym trybunałem by prosić o ochronę podstawowych praw człowieka obywateli Ukrainy - mówiła przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze ukraińska wiceminister spraw zagranicznych Ołena Zerkal.

Ukraina zarzuca Rosji złamanie dwóch międzynarodowych konwencji: o zwalczaniu finansowania terroryzmu i o likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej. 

- Sprawa jest skomplikowana, bo nie wiemy, jakimi dowodami dysponuje Ukraina i jakie dowody przedstawi w sądzie - wyjaśnia Daniel Szeligowski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy Ernesta Zozunia.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata 
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Daniel Szeligowski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 8.03.2017
Godzina emisji: 16.48

fbi

Czytaj także

Czy Krym wróci jeszcze kiedyś do Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 17:00
- Wierzę, że będę mógł wrócić na Krym. Ta podłość nie może przecież trwać wiecznie - mówi Mustafa Dżemilew - ukraiński polityk, długoletni przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich i Rady Przedstawicieli Narodu Krymskotatarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile będzie kosztować wolność Nadii Sawczenko?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 19:35
O uwolnienie Nadii Sawczenko apelują ukraińskie władze, ale też Amerykanie i politycy z krajów UE. Sama lotniczka przetrzymywana przez Rosjan butnie stwierdza "I tak będziecie musieli pozwolić na mój powrót na Ukrainę". Jak zakończy się ta sprawa?
rozwiń zwiń