X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Formuła szczytów G20 odchodzi do przeszłości?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:30
- Warto porównać wystąpienia prezydenta Trumpa w Warszawie i Hamburgu. USA z pozycji lidera, państwa, które wyznaczało wspólny kierunek i było w stanie zgromadzić bardzo wiele krajów wokół wspólnych celów, obecnie za sprawą wystąpień prezydenta Trumpa, raczej Europę dzieli - ocenia Marcin Menkes.
Audio
  • Formuła spotkań G20 odchodzi do przeszłości? (Trzy strony świata/Trójka)
Przewodniczący Komisji Europejskiej,  Jean-Claude Juncker  i prezydent USA Donald Trump podczas szczytu G20 w Hamburgu
Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker i prezydent USA Donald Trump podczas szczytu G20 w HamburguFoto: PAP/EPA/SEAN GALLUP

Jak zwraca uwagę gość "3 stron świata", słowa prezydenta USA o Polsce jako duszy Europy nie zbliżą nas do Brukseli, Paryża czy Berlina. - Wspominanie o konieczności podjęcia walki w obronie cywilizacji Zachodu chyba również nie było najlepszym wstępem do współpracy w ramach G20 - dodaje.


trump1200.jpg
Szczyt G20 i polityka "wielkiej czwórki"

Co ostatni szczyt G20 mówi o przyszłości? - Bardzo wiele uwagi poświęcono towarzyszącym szczytowi G20 spotkaniom twarzą w twarz, a przede wszystkim perspektywom formuły G20 i dalszej współpracy między przywódcami państw, która w tym momencie, jak się wydaje, traci na znaczeniu - mówi Marcin Menkes, oceniając przebieg spotkania w Hamburgu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Marcin Menkes (Szkoła Główna Handlowa, "Przegląd Prawa Międzynarodowego")
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 16.47

gs/zi

Czytaj także

Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 17:11
–  Zaryzykuję stwierdzenie, że obserwujemy proces dojrzewania Donalda Trumpa do roli jednego z międzynarodowych przywódców – mówi w Trójce dr Olaf Osica, politolog i ekspert ds. zagranicznych.
rozwiń zwiń