Formuła szczytów G20 odchodzi do przeszłości?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:30
- Warto porównać wystąpienia prezydenta Trumpa w Warszawie i Hamburgu. USA z pozycji lidera, państwa, które wyznaczało wspólny kierunek i było w stanie zgromadzić bardzo wiele krajów wokół wspólnych celów, obecnie za sprawą wystąpień prezydenta Trumpa, raczej Europę dzieli - ocenia Marcin Menkes.
Audio
  • Formuła spotkań G20 odchodzi do przeszłości? (Trzy strony świata/Trójka)
Przewodniczący Komisji Europejskiej,  Jean-Claude Juncker  i prezydent USA Donald Trump podczas szczytu G20 w Hamburgu
Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker i prezydent USA Donald Trump podczas szczytu G20 w HamburguFoto: PAP/EPA/SEAN GALLUP

Jak zwraca uwagę gość "3 stron świata", słowa prezydenta USA o Polsce jako duszy Europy nie zbliżą nas do Brukseli, Paryża czy Berlina. - Wspominanie o konieczności podjęcia walki w obronie cywilizacji Zachodu chyba również nie było najlepszym wstępem do współpracy w ramach G20 - dodaje.


trump1200.jpg
Szczyt G20 i polityka "wielkiej czwórki"

Co ostatni szczyt G20 mówi o przyszłości? - Bardzo wiele uwagi poświęcono towarzyszącym szczytowi G20 spotkaniom twarzą w twarz, a przede wszystkim perspektywom formuły G20 i dalszej współpracy między przywódcami państw, która w tym momencie, jak się wydaje, traci na znaczeniu - mówi Marcin Menkes, oceniając przebieg spotkania w Hamburgu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Marcin Menkes (Szkoła Główna Handlowa, "Przegląd Prawa Międzynarodowego")
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 16.47

gs/zi

Zobacz także

Czytaj także

Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 17:11
–  Zaryzykuję stwierdzenie, że obserwujemy proces dojrzewania Donalda Trumpa do roli jednego z międzynarodowych przywódców – mówi w Trójce dr Olaf Osica, politolog i ekspert ds. zagranicznych.
rozwiń zwiń