X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biurokracja i złe zarządzanie. Jak można uzdrowić ONZ?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:56
– O reformie ONZ mówi się od dawna, co najmniej od lat 90. XX wieku, czyli od końca zimnej wojny, co jest zrozumiałe w obliczu innego układu sił na świecie – mówi były korespondent Polskiej Agencji Prasowej w USA Tomasz Zalewski.
Audio
  • Czy ONZ jest gotowe na zmiany? (Trzy Strony Świata/ Trójka)
Prezydent USA Donald Trump przemawia podczas rozpoczęcia debaty generalnej 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w siedzibie ONZ w Nowym Jorku
Prezydent USA Donald Trump przemawia podczas rozpoczęcia debaty generalnej 72. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w siedzibie ONZ w Nowym JorkuFoto: PAP/Radek Pietruszka

– Aby wspierać ludzi i pomagać tym, którzy nas wspierają, powinniśmy być elastyczni, skuteczni i efektywni. By Karta Narodów Zjednoczonych była przestrzegana, musimy przeprowadzić szerokie reformy związane ze wzmocnieniem ONZ  mówił jej sekretarz generalny Antonio Guterres, otwierając spotkanie na temat reformy międzynarodowej wspólnoty.

 W Radzie Bezpieczeństwa jest przewaga krajów zachodnich i od dawna są projekty, by poszerzyć skład jej stałych członków, bo tylko oni się liczą i mają prawo weta. To się jednak nie udaje. Musiałyby to uchwalić państwa, które są w Zgromadzeniu Ogólnym, a w ich interesie najwyraźniej jest zachowanie obecnego statusu quo  wyjaśnia Tomasz Zalewski.

Czy reformy ONZ są zatem możliwe? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość:
Tomasz Zalewski (były korespondent Polskiej Agencji Prasowej i "Polityki" w USA)
Data emisji: 19.09.2017
Godzina emisji: 16.47

sm/iwo

Czytaj także

Dzień Bastylii z prezydentem Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 18:30
Mimo że wspomnienia zamachu sprzed roku z Nicei cały czas są bardzo żywe, Francja przygotowuje się do hucznych obchodów Dnia Bastylii. Na dodatek na święto przyjedzie amerykański prezydent Donald Trump.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski żołnierz na misjach zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 17:00
- Jesteśmy we wszystkich zakątkach świata - mówi Agata Ring z Zespołu Edukacji i Tradycji o misjach zagranicznych żołnierzy Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń