X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Referendum w Katalonii, czyli ból głowy Madrytu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 17:00
Carles Puigdemont, prezydent Katalonii, zapowiedział przeprowadzenie 1 października referendum dotyczącego niepodległości tego regionu. Reakcja rządu Hiszpanii jest bardzo zdecydowana: bezdyskusyjne "nie".
Audio
  • Referendum w Katalonii, czyli ból głowy Madrytu (3 strony świata/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Riderfoot/Shutterstock.com

Władze Katalonii przygotowują się do głosowania, które może zadecydować o przyszłym kształcie Hiszpanii. Madryt nie ma jednak zamiaru czekać i jedynie spokojnie się temu przyglądać. Rząd jest zdecydowanie przeciwny jakiemukolwiek referendum i dąży do zdelegalizowania go, jednocześnie prowadząc operację policyjną przeciwko osobom za nie odpowiedzialnym.

Co sądzą o całej sytuacji zwykli Hiszpanie? – Na początku, gdy zaczynały się ruchy niepodległościowe, większość ludzi w kraju traktowała je dosyć obojętnie. Obecnie zadaje się jednak bolesne pytanie: wy i my jesteśmy tacy sami, dlaczego chcecie nas opuszczać? – mówi gość audycji Miguel Moreno.

Co pcha Katalonię do secesji? Ekonomia? A może duma i głęboko zakorzenione poczucie odrębności? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Miguel Moreno (Hiszpan mieszkający w Polsce)
Data emisji: 28.09.2017
Godzina emisji: 16.46

ml/czaj

Czytaj także

Katalonia chce niepodległości. "Ta ustawa to potworek prawny"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 23:31
– Ustawa przyjęta w Barcelonie to potworek prawny, dyktat nacjonalistyczny przyjęty wbrew prawu, który został już zaskarżony w czterech punktach przez rząd w Madrycie – mówi dziennikarz Maciej Stasiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepodległy Kurdystan stanie się rzeczywistością?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 23:30
Na 25 września prezydent autonomicznego rządu kurdyjskiego w północnym Iraku Masud Barzani wyznaczył termin referendum w sprawie niepodległości Kurdystanu, który realnie jest niepodległy od prawie 20 lat.
rozwiń zwiń