X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory w Japonii. Czas na zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 18:30
– Jaką Japonię chcemy wspólnie budować? Czy możemy oddać ją grupie bez doświadczenia i ją stracić? – pytał, rozpoczynając kampanię wyboczą, obecny japoński premier, Shinzo Abe.
Audio
  • Wybory w Japonii. Czas na zmiany? (3 strony świata/Trójka)
Flaga Japonii
Flaga JaponiiFoto: Shutterstock

Dwunastodniowa kampania poprzedzająca przedterminowe wybory do Izby Reprezentantów, izby niższej japońskiego parlamentu, odbywa się w cieniu kryzysu koreańskiego i zasądzonych przez sąd odszkodowań dla ofiar katastrofy w Fukushimie. Czy ta nuklearna mieszanka zmieni japońską politykę?

– Według premiera Shinzo Abe, Korea Północna to główny temat tych przyspieszonych wyborów. Miały się one odbyć zgodnie z planem w grudniu 2018 roku i nikt nie spodziewał się, że premier podejmie tak wysokie ryzyko, mając większość dwóch trzecich w obu izbach – mówi Rafał Tomański. Przywódca Japonii zagrał vabanque i choć pozornie nie ma wiele do stracenia, to może ponieść porażkę. – W czasie zbliżonym do wyborów zaplanowane jest zakończenie rozpraw związanych ze skandalami wokół premiera. To oznacza, że jest duża szansa, że Shinzo Abe zniknie z polityki – zauważa gość Trójki.

Jak zakończą się wybory w Japonii? Jakie międzynarodowe następstwa mogą mieć zmiany w Tokio? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Rafał Tomański (autor książek o Japonii)
Data emisji: 12.10.2017
Godzina emisji: 16.48

ml/mk

Czytaj także

Jaka będzie polityka Niemiec po wyborach do Bundestagu?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 00:04
– Paradoksalnie oczekujemy, by na niemieckiej scenie politycznej było tak jak dotychczas. Tymczasem może się okazać, że wszystko nabierze nowej dynamiki – mówi Piotr Skwieciński z tygodnika "Sieci Prawdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znów gorąco w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 17:30
Fatah i Hamas zawarły porozumienie. Oczy wszystkich państw regionu skierowały się w stronę Palestyny. Szczególnie zainteresowane tą sytuacją są Izrael i Egipt.
rozwiń zwiń