Pjongczang 2018. Czy sport bez dopingu jest możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 11:20
– Jest bardzo bardzo dużo zawodników, którzy potajemnie albo przy pomocy lekarza, trenera korzystają z dopingu. Wydawało się, że taki "system państwowy" skończył się wraz z obaleniem muru berlińskiego, tymczasem widzimy gołym okiem, że w Rosji trwa - ocenia Andrzej Person, dziennikarz i działacz sportowy.
Audio
  • PjongCzang 2018. Czy sport bez dopingu jest możliwy? (3 strony świata/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: kovop58/Shutterstoc

Andrzej Person Sport bez fair play traci sens

Zdaniem rozmówcy Ernesta Zozunia, decyzja MKOl o zawieszeniu Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w uczestnictwie w Igrzyskach Olimpijskich ze skutkiem natychmiastowym jest właściwa. – Moim zdaniem ta decyzja ma ogromny wpływ na czystość sportu – ocenia Andrzej Person, dziennikarz i działacz sportowy. Jak dodaje, ważne jest, że rosyjscy sportowcy – wolni od dopingu – mogą wziąć udział w zawodach w Pjongczangu jedynie pod olimpijską flagą.


rosja doping 1200.jpg
Pjongczang 2018: igrzyska bez Rosji. "Opcja atomowa" była jedyną słuszną?

"Nasi sportowcy są jednymi z lepszych, boją się nas, dlatego chcą nas wyrzucić z rozgrywek" – tak Rosjanie tłumaczą sobie decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dlaczego do dyskwalifikacji za doping dochodzi lata po konkretnych zawodach sportowych? Jak prowadzone są badania dopingowe poza imprezami sportowymi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Andrzej Person (dziennikarzem i działaczem sportowym)
Data emisji: 6.12.2017
Godzina emisji: 16.48

gs/ag

Czytaj także

PjongCzang 2018: Władimir Putin przekazał instrukcje w sprawie startu Rosjan w igrzyskach

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 21:55
Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił, że mimo wtorkowej decyzji o wykluczeniu reprezentacji tego kraju z zimowych igrzysk w PjongCzangu (9-25 lutego), sportowcy nie zbojkotują imprezy. Dał im zielone światło, aby startowali pod flagą olimpijską.
rozwiń zwiń