X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pat koalicyjny w Niemczech. Będą nowe wybory?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 18:30
SPD usiadło do rozmów koalicyjnych z CDU/CSU. – Chadecja jest zainteresowana tym, żeby do wielkiej koalicji doszło. Patrząc na wyniki wyborów nie chce ich powtórki. Nie wiadomo czy radykalne partie nie zyskają większego poparcia – ocenia prof. dr hab. Piotr Madajczyk, przyznając, że chadecja gotowa jest na wiele ustępstw.
Audio
  • Pat koalicyjny w Niemczech. Będą nowe wybory? (3 strony świata/Trójka)
Jak przyznaje gość 3 stron świata ze względu na problemy koalicyjne kanclerz Niemiec z polityka rządzącego stała się politykiem zarządzającym
Jak przyznaje gość "3 stron świata" ze względu na problemy koalicyjne kanclerz Niemiec z polityka rządzącego stała się politykiem zarządzającymFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

cdu_1200.jpg
Będzie koalicja "light" chadeków i socjaldemokratów?

– Gdyby chadecja zaaprobowała propozycje socjalne SPD m.in. dotyczące emerytur, ubezpieczenia zdrowotnego, dodatków dla matek to mówimy o setkach miliardów, które są w grze, ale za jeszcze jedną wielką koalicję socjaldemokracja może zapłacić cenę całkowitego zagubienia programowego - przewiduje gość Ernesta Zozunia. Będąc w opozycji, mimo wszelkich trudności, nieco łatwiej można się na nowo określić.

W wyniku wrześniowych wyborów do niemieckiego parlamentu największym klubem będzie CDU/CSU z 246 mandatami, SPD ma 153 miejsc, AfD – 94, FDP – 80, Lewica – 69, a Zieloni – 67.

Dlaczego mimo mijających miesięcy wciąż nie ma koalicji w Niemczech? Jak długo kraj może funkcjonować bez nowego rządu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: prof. dr hab. Piotr Madajczyk ( Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk)
Data emisji: 14.12.2017
Godzina emisji: 16.48

gs/kh


Czytaj także

Niemcy na finiszu kryzysu koalicyjnego? SPD odkłada decyzję

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 07:00
Liderzy bloku chadeckiego CDU/CSU zadeklarowali w środę po pierwszym spotkaniu z SPD gotowość do podjęcia rozmów sondażowych o koalicji rządowej. Socjaldemokraci podejmą decyzję dopiero w piątek - poinformowano późnym wieczorem po spotkaniu w Berlinie.
rozwiń zwiń