X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izrael kontra nielegalni "infiltratorzy"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 18:00
"Możemy wziąć sprawy w swoje ręce!" – nawoływali działacze organizacji prawicowych w Tel Awiwie w 2013 roku. Chodziło o nielegalnych imigrantów z Afryki przebywających na terenie Izraela. Demonstranci domagali się wtedy usunięcia ich ze swojego kraju. Teraz ich postulaty oficjalnie wchodzą w życie.
Audio
  • Izrael, kontra nielegalni "infiltratorzy" (3 strony świata/Trójka)
Flaga Izraelazdjęcie ilustracyjne
Flaga Izraela/zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Pierwszego stycznia 2018 roku Izrael wezwał nielegalnych imigrantów do opuszczenia kraju. W przeciwnym wypadku trafią do więzienia. Sam premier Binjamin Netanjahu nazwał ich "zagrożeniem dla społecznej struktury Izraela".

– Oficjalny język władz nazywa imigrantów z Afryki "infiltratorami". To określenie budzi natychmiast niepokój, kojarzy się z bezpośrednim zagrożeniem. Jest groźne, więc trzeba je usunąć. Zgodnie z prawem międzynarodowym mieliby oni prawo do azylu. Jednak, jako że są "infiltratorami", Izrael im go nie przyznaje. Dla samego państwa ci ludzie są problemem – mówi Jarosław Kociszewski, były korespondent Polskiego Radia w Izraelu.

Jak społeczność międzynarodowa zareaguje na działania Izraela? Czemu Tel Awiw tak intensywnie stara się afrykańskich imigrantów ze swojego kraju? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Agata Kasprolewicz
Gość
: Jarosław Kociszewski (dziennikarz Wirtualnej Polski, były korespondent Polskiego Radia w Izraelu)
Data emisji: 4.01.2018
Godzina emisji: 16.47

ml/mk

Czytaj także

Spór o Jerozolimę. Czy rozpęta się piekło?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:00
– Uważam, że nadszedł czas, by oficjalnie uznać Jerozolimę za stolicę Izraela – oświadczył prezydent USA Donald Trump.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto podsyca niepokoje w Iranie?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 17:00
Od kilku dni w Iranie trwają burzliwe antyrządowe protesty. Na ulice miast wyszły setki tysięcy demonstrantów. Do tłumienia zamieszek wysłano policję i Korpus Strażników Rewolucji. Niestety, są zabici i ranni. Co spowodowało tak gwałtowną reakcję obywateli?
rozwiń zwiń