Czy Władimir Putin utrzyma fotel prezydenta?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:20
"Na ten moment, do tych dwojga kandydatów, nie mamy zastrzeżeń. Podpisy zostały zweryfikowane" – oznajmiła przewodnicząca Państwowej Komisji Wyborczej Ełła Pamfiłowa.
Audio
  • Ernest Zozuń i jego gość rozmawiali o najbliższych wyborach prezydenckich w Rosji (3 strony świata/Trójka)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: pixabay.com

Tym samym zarejestrowani jako kandydaci na urząd prezydenta Rosji zostali Ksenia Sobczak i Maksim Suriakin. Oficjalna lista kandydatów zamknięta została dziś. Jest na niej 8 osób, ale nieoficjalna lista jest trochę dłuższa.

– Jeden kandydat i siedmioro statystów. Rosja jest, przynajmniej według konstytucji, państwem demokratycznym. Dlatego powtarza co kilka lat pewien świecki obyczaj, utwierdzając mandat wskazanego kandydata na prezydenta – mówi Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Gdzie można znaleźć program wyborczy Władimira Putina? Czy wynik wyborów jest z góry znany i czym w ich kontekście martwi się Kreml? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Marek Menkiszak (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 8.02.2018
Godzina emisji: 16.45

ml


Czytaj także

Maile Donalda Trumpa Juniora. Jakie będą ich konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 18:00
- Zarzuty, które pojawiły się ze strony środowisk zbliżonych do Demokratów, że była jakaś koordynacja między administracją Trumpa i osobami z jego otoczenia a działaniami służb rosyjskich, nie miały powiązania. Tutaj ten aspekt się pojawia, dlatego ta sprawa jest taka ważna - ocenia Tomasz Smura z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są szanse na reintegrację Donbasu z Ukrainą?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 17:33
Czy ustawa o reintegracji Donbasu pozwoli Ukrainie odzyskać tereny okupowane przez separatystów?
rozwiń zwiń