X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wygląda sytuacja w sprawie odbudowy Iraku?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 17:13
– ISIS nie zostawią niczego, poza zniszczeniami i spalonymi trupami w ruinach domów. Potrzebujemy międzynarodowej pomocy – mówi jeden z mieszkańców Iraku. 
Audio
  • Czy istnieje szansa na odbudowę Iraku? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Orlok

shutterstock_636386060 rosja syria 1200.jpg
Jaka jest rola Rosji w konflikcie syryjskim?

Iracki rząd starty w infrastrukturze szacuje na pięćdziesiąt miliardów dolarów. Najpilniejsza jest pomoc humanitarna, jednak z czasem powinny przyjść następne. Władze proszą o fundusze pomocowe. Zabiegają o nie m.in. w krajach Zatoki Perskiej, w Azji i Europie. Do tego wszyscy liczą na zagraniczne inwestycje, które znacznie pomogą odbudować zniszczony kraj. 

– Irak nie był oszczędzany w ostatnich latach. Ja mam wrażenie, że historia lubi się powtarzać. Po nieudanej próbie odbudowy Iraku po inwazji amerykańskiej, był to grunt, na którym powstało tzw. "Państwo Islamskie". W tej chwili, jeżeli nie zostaną podjęte zdecydowane akcje, to ryzykujemy, że jakiś nowy skrajny, islamski twór powstanie na tym terenie – tłumaczy Marcin Burzański z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

Kilka państw już zapowiedziało pomoc. Aktualnie suma, która ma trafić do Iraku, wynosi 9 miliardów dolarów. Jest to niestety kropla w morzu. 

Jaka przyszłość czeka Irak? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Marcin Burzański (Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego)
Data emisji: 14.02.2018
Godzina emisji: 16.46

kw/kd

Czytaj także

Jaka przyszłość czeka Juliana Assange'a i WikiLeaks?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 07:00
Brytyjski sąd nie zgodził się uchylenie nakazu aresztowania założyciela serwisu WikiLeaks. Przez następne lata Julian Assange będzie mógł oglądać Londyn jedynie przez okna ekwadorskiej ambasady. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Władimir Putin utrzyma fotel prezydenta?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:20
"Na ten moment, do tych dwojga kandydatów, nie mamy zastrzeżeń. Podpisy zostały zweryfikowane" – oznajmiła przewodnicząca Państwowej Komisji Wyborczej Ełła Pamfiłowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wizyta Kim Jo Dzong zapowiada ocieplenie między Koreami?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 11:55
Koreańska telewizja poinformowała o wielkim sukcesie, jaki odniosła delegacja wysokiego szczebla. W jej skład wchodziła Kim Jo Dzong - siostra północnokoreańskiego przywódcy.
rozwiń zwiń