Jak wygląda sytuacja Palestyny na forum międzynarodowym?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 17:00
– Mamy pretensje do okupantów naszych ziem, którzy odmawiają nam prawa do wolności i niezawisłości – takie mocne słowa wygłosił wczoraj przed Radą Bezpieczeństwa ONZ prezydent Palestyny Mahmud Abbas.
Audio
  • Jak Palestyna będzie postępować w stosunkach międzynarodowych? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Lorenzo Patoia

– Tu powiedzieć trzeba jasno: nie mamy pretensji do judaizmu. Bowiem judaizm, jak chrześcijaństwo i islam, to religie mające każda swojego jednego Boga – zaznaczył Mahmud Abbas, który apelował o zwołanie międzynarodowej konferencji w sprawie konfliktu palestyńsko-izraelskiego.


shutterstock_636386060 rosja syria 1200.jpg
Jaka jest rola Rosji w konflikcie syryjskim?

Kolejny raz powtarzał przy tym, że USA utraciło mandat głównego negocjatora. W ostatnim czasie prezydent Palestyny intensywnie szukał poparcia w różnych stolicach na świecie. Z jakim skutkiem? 

– Pewne rzeczy podważają nie tylko stanowisko Palestyńczyków, ale samego Abbasa i w ogóle przyszłość polityczną. Jeśli mówić o społeczeństwie palenstyńskim, to widzimy, że z roku na rok szanse nie tylko na pokój, ale na istnienie narodu palestyńskiego są coraz mniejsze– uważa Mariusz Borkowski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
Mariusz Borkowski (były korespondent na Bliskim Wschodzie)
Data emisji: 21.02.2018
Godzina emisji: 16.44

kw/mk

Czytaj także

Jak wygląda sytuacja w sprawie odbudowy Iraku?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 17:13
– ISIS nie zostawią niczego, poza zniszczeniami i spalonymi trupami w ruinach domów. Potrzebujemy międzynarodowej pomocy – mówi jeden z mieszkańców Iraku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Redukcja wysokich stanowisk w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 17:00
"We wrześniu zeszłego roku zaproponowałem połączenie dwóch funkcji przewodniczącego Komisji Europejskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej" – mówił Jean-Claude Juncker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania wyborcza w rytmie czardasza

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 18:00
Czardasz, taniec, cechuje się przyspieszeniami, zmianami dynamicznymi, rytmami punktowanymi i synkopami. Dobra kampania wyborcza powinna cechować się tym samym, by wyborca był usatysfakcjonowany, oddając głos.
rozwiń zwiń