Internetowe trolle, czyli nowa armia Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 17:30
"Dawno, dawno temu…" – tak należałoby zacząć opowieść o trollach. Ale te bajkowe kiedyś stworzenia w obecnych czasach stały się całkiem groźne i sięgają po najnowocześniejsze metody działania.
Audio
  • Jak internetowe trolle wpływają na międzynarodową politykę? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Ditty_about_summer

"Oskarżamy ich o tworzenie fałszywych kont, fałszywych grup na takich platformach jak Facebook. Używanych do kreowania wydarzeń politycznych, a także formowania opinii na drażliwe dla Amerykanów tematy" – zarzucają współczesnym trollom specjaliści od cyberbezpieczeństwa. Obecne trolle mówią po angielsku, ale lepiej posługują się rosyjskim.


wikileaks_1200.jpg
Jaka przyszłość czeka Juliana Assange'a i WikiLeaks?

– To nowy sposób wojny wymyślony przez Rosjan. Amerykanie ją trochę zeskanowali. Wykazali, jak powstają fałszywe konta i jak można je wykorzystywać. Nie wiem, czy Rosjanie zakładali, że wpłyną na wynik wyborów prezydenckich. Myślę, że mieli w planach wprowadzić zamęt i wpłynąć na nastroje społeczne. Chcieli obalić mit, że amerykańska demokracja ma się świetnie – mówi Anna Łabuszewska z Ośrodka Studiów Wschodnich. 

Czy z internetowymi trollami można skutecznie walczyć? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
Anna Łabuszewska (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 21.02.2018
Godzina emisji: 16.44

kw

Czytaj także

Czy wizyta Kim Jo Dzong zapowiada ocieplenie między Koreami?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 11:55
Koreańska telewizja poinformowała o wielkim sukcesie, jaki odniosła delegacja wysokiego szczebla. W jej skład wchodziła Kim Jo Dzong - siostra północnokoreańskiego przywódcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Redukcja wysokich stanowisk w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 17:00
"We wrześniu zeszłego roku zaproponowałem połączenie dwóch funkcji przewodniczącego Komisji Europejskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej" – mówił Jean-Claude Juncker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda sytuacja Palestyny na forum międzynarodowym?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 17:00
– Mamy pretensje do okupantów naszych ziem, którzy odmawiają nam prawa do wolności i niezawisłości – takie mocne słowa wygłosił wczoraj przed Radą Bezpieczeństwa ONZ prezydent Palestyny Mahmud Abbas.
rozwiń zwiń