Dlaczego USA nałożyły kolejne sankcje na Koreę Północną?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 17:13
"Północnokoreańska delegacja wysokiego szczebla spotkała się z prezydentem Korei Południowej Moon Jea-Inem" – donosiła z dumą w pierwszych dniach olimpiady północnokoreańska telewizja.
Audio
  • Jak wygląda sytuacja na linii USA–Korea Północna? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski

shutterstock_325363238 syria wojna 1200.jpg
Jak wygląda sytuacja w sprawie odbudowy Iraku?

Olimpijska dyplomacja i wizyta na igrzyskach siostry północnokoreańskiego przywódcy powoli zaczęła przynosić efekty w postaci nawiązywanych kontaktów i pierwszych wizyt. Tymczasem wczoraj USA ogłosiło nowe sankcje. Departament Stanu poinformował, że obowiązują one od 5 marca. Od razu człowiek myśli: jak to? 

– Korea Północna osiągnęła to, co chciała. Państwo posiada broń atomową, a co za tym idzie – zyskało respekt. Jednocześnie Stany Zjednoczone ustami prezydenta wyrażały dosyć dużą agresję, której nigdy nie przejawiali sąsiedzi z południa. Korea Południowa chce uspokojenia sytuacji – mówi Paweł Kowalski z Uniwersytetu SWPS. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Paweł Kowalski (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 8.03.2018
Godzina emisji: 16.47

kw/mk

Czytaj także

Atmosferyczne i polityczne burze we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 17:00
W Neapolu śnieg pada po raz pierwszy od 33 lat. Zamknięto szkoły i lotnisko. Praktycznie nie działa komunikacja miejska. W Rzymie i w całym regionie Lacjum dziś również szkoły są zamknięte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zabójstwo Jana Kuciaka wstrząśnie słowacka polityką?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 17:00
– Nie sądzę, by ta sprawa została kiedykolwiek wyjaśniona. Wcześniej wszystkie podobne zamiatano pod dywan. Wątpię, by tym razem było inaczej – takie głosy można usłyszeć w Bratysławie po niedawnym morderstwie dziennikarza Jana Kuciaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto chciał otruć Sergeia Skripala?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 17:00
"Dwie osoby, mężczyzna w wieku 66 lat i kobieta w wieku 33 lat zostali znalezieni nieprzytomni na ławce w centrum Salisbury" - informował przedstawiciel policji.
rozwiń zwiń