Ostra reakcja Kremla na wydalenie rosyjskich dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 18:00
Dziś 18 państw zapowiedziało wydalenie ponad 100 agentów wywiadu ze swoich terytoriów. Zdeklarowało się 15 państw Unii Europejskiej, USA, Kanada i Ukraina.
Audio
  • Wydalenie rosyjskich agentów i reakcja Kremla (3 strony świata/Trójka)
Władimir Putin
Władimir Putin Foto: PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Jest to bezprecedensowa solidarna odpowiedź wobec działań rosyjskiego wywiadu w historii – mówiła z triumfem w parlamencie brytyjska premier.

– Ostateczną decyzję w sprawie odpowiedzi podejmie prezydent Rosji – odpowiada rzecznik Kremla. To pierwsza poważna sprawa jaka znalazła się na biurku wybranego na kolejną kadencję Putina.

– Przez ponad półtorej godziny oglądałam spotkanie rosyjskiego MSZ z przedstawicielami 150 ambasad i ten szczyt braku uprzejmości, kpin, drwin, rugania tych światowych dyplomatów, to było coś zupełnie nieprawdopodobnego – mówi Maria Przełomiec z TVP Info.

Jakie będą następstwa wydalenia rosyjskich dyplomatów? Jak odpowie na to Kreml? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście
: Maria Przełomiec (TVP Info Studio Wschód)
Data emisji: 27.03.2018
Godzina emisji: 16.47

ml

Czytaj także

Czy w trakcie wyborów w Rosji doszło do nadużyć?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 17:00
Nie mówi się już o nim prezydent, a nazywa się go liderem narodu. Zdobył 76,6 procent głosów, choć może trochę mniej, bo oficjalne wyniki podważają ci, którzy uważnie obserwowali głosowanie.
rozwiń zwiń