X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej w relacjach UE-Bałkany Zachodnie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 18:00
Komisja Europejska zaleca otwarcie negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią. Jean-Claude Juncker uważa, że UE musi otworzyć się na Bałkany, by uniknąć nowej wojny w regionie.
Audio
  • Czy stosunki UE-Bałkany pogarszają się? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sylwia Mróz/PR

Dodatkowo Emmanuel Macron kontruje słowami: najpierw wewnętrzne reformy Wspólnoty, zanim zaczniemy myśleć o rozszerzeniu. Tymczasem Rosja i Chiny skutecznie zwiększają swoje wpływy na Bałkanach.

– Nie ma wątpliwości, że jesteśmy świadkami pewnych nacjonalizmów, które zanikają nieco w wyniku działań Zachodu. Jednocześnie nigdy nie zniknęły całkowicie z poziomu politycznego, nieustannie są podtrzymywane i odgrywają niebezpieczną rolę na Bałkanach – mówi Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Magdalena Skajewska
Gość
Spasimir Domaradzki (Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 19.04.2018
Godzina emisji: 16.44

ml/mk

Czytaj także

Europejskie perspektywy krajów Bałkanów Zachodnich

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 20:00
– Chęć integracji ze strony instytucji europejskich jest duża, gorzej jest w przypadku samych państw członkowskich – powiedziała Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich. W audycji „Świat w Powiększeniu” rozmowa o europejskich perspektywach krajów Bałkanów Zachodnich w kontekście rozpoczynającej się wizyty Jean-Claude’a Junckera w krajach tego regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Emmanuel Macron przeprowadzi reformę Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 17:37
Francuska kolej znów ostro wyhamowała… Wszystko przez siódmy już w tym miesiącu strajk kolejarzy, którzy sprzeciwiają się otwarciu konkurencyjnych kolei oraz ograniczeniu przywilejów. 
rozwiń zwiń