"Ludzie są sfrustrowani, mają dość". Katarzyna Górak-Sosnowska o sytuacji w Libanie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:55
– Wszelkie reformy podejmowane teraz oznaczałyby jeszcze większe zacieśnianie pasa. Ludzie już mają dosyć. Wychodzą na ulice, a te protesty nic nie dają – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej, odnosząc się do sytuacji w Libanie.
Bejrut po eksplozji
Bejrut po eksplozjiFoto: PAP/EPA/NABIL MOUNZER

Posłuchaj
09:31 [ PR3]PR3 (mp3) 5 sierpień 2020 16_47_05.mp3 Katarzyna Górak-Sosnowska o sytuacji w Libanie (3 strony świata/Trójka) 

– To, co się dziś wydarzyło, nie zostanie zignorowane – powiedział premier Libanu Hassan Diab po potężnej eksplozji, która dotknęła Bejrut. W wybuchu zginęło co najmniej 100 osób, a liczba ofiar ciągle rośnie. W kraju trwa trzydniowa żałoba narodowa. 

bejrut 1200 pap.jpg
Polska wyśle do Bejrutu ratowników, lekarzy i sprzęt. Jest decyzja MSZ

Do sytuacji odniosła się w Programie 3 Polskiego Radia Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej. – Na pewno pojawią się teorie spiskowe dotyczące tej eksplozji, które będą podważać tezę, że do wybuchu doszło przez chemikalia znajdujące się w składach bejruckiego portu – oceniła rozmówczyni Ernesta Zozunia. 

Czytaj również:

– Wszelkie reformy podejmowane teraz oznaczałyby jeszcze większe zacieśnianie pasa. Ludzie już mają dosyć. Wychodzą na ulice, a te protesty nic nie dają. Władza zmienia tylko swoje oblicza, ale nic to specjalnie nie daje. Mamy więc sporo węzłów gordyjskich. Jedyną rzeczą na korzyść Libanu jest to, że jest to stosunkowo mały kraj, a co za tym idzie, pomoc wymagałaby mniejszych nakładów – dodała. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Katarzyna Górak-Sosnowska (SGH)
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 16.47

kad/mk