X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera plagiatowa powodem kryzysu władzy w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 10:00
- Obecny kryzys to poważny cios dla kanclerz Niemiec. Skompromitowany minister miał być przecież następcą Angeli Merkel – mówi w "Trzech stronach świata" politolog Kazimierz Wójcicki.
Audio

Niemcy mierzą się obecnie z poważnym wstrząsem politycznym. Do dymisji został zmuszony minister obrony Karl Theodor zu Guttenberg. Afera wybuchła po ujawnieniu plagiatu w pracy doktorskiej polityka. 

Według politologa Kazimierza Wójcickiego obecna sytuacja u zachodniego sąsiada Polski przybrała już wymiar kryzysu władzy.

Zdaniem niektórych komentatorów może to nawet doprowadzić do szybszego końca rządów Angeli Merkel oraz kresu dominacji CDU. - Teraz pojawił się problem. Partia ma wielu baronów, którzy chcieliby aspirować do roli przywódcy. Guttenberg  stanowił pewne objawienie, z tego względu był bardzo interesujący i obiecujący. Wydawało się początkowo, że pełne wyznanie winy trochę go jako polityka ratuje – tłumaczy ekspert.

Prasa niemiecka nie pozostawiła jednak na Guttenbergu suchej nitki. Zachodni dziennikarze zarzucają mu, że zaczął przepraszać za późno. Angeli Merkel wypomina się z kolei, że go za długo broniła.

- Przez pewien czas notowania kanclerz w Europie były bardzo wysokie. Przywódczyni Niemiec odgrywała rolę gwiazdy. Teraz jej pozycja już nie jest tak charyzmatyczna. Rządzących ratują tylko dobre wyniki gospodarcze.

Aby jej wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce powyżej.

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w poniedziałki i środy o 16.45.

(dmc)

 

Czytaj także

Minister rezygnuje po plagiacie. "Najboleśniejszy krok w życiu"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2011 11:48
Niemiecki minister obrony Karl-Theodor zu Guttenberg poinformował, że odchodzi ze stanowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel potwierdza. De Maiziere nowym ministrem obrony

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 16:41
Dotychczasowy minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere zostanie szefem resortu obrony w miejsce Karla-Theodora zu Guttenberga - powiedziała kanclerz Angela Merkel.
rozwiń zwiń