Grecja – pomoc bez skutków

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 11:32
Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha): Grecja od dawna jest bankrutem, nie zmieni tego ilość środków, jakie otrzyma od Unii Europejskiej.
Audio
Grecja  pomoc bez skutków
Foto: Glow Images/East News

Grecja znów wraca na pierwsze strony gazet. I nie są to najlepsze informacje. Płyną z nich bowiem wieści, że wszystkie działania jakie podjęto dla ratowania Grecji wzięły w łeb i nie dają żadnego skutku.

Zdaniem Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha nikogo nie powinny dziwić też demonstracje w tym kraju, ponieważ Greków przyzwyczajono żyć ponad stan, na koszt Unii Europejskiej.

Zdaniem gościa Trójki Grecja od dawna jest bankrutem. - Kraj ten z pełną premedytacją wprowadzono kilka lat temu do UE i strefy euro, a już wtedy, wszelkie analizy i raporty potwierdzały, że kraj ten jest niewypłacalny - zaznacza gość "Trzech stron świata". Dodaje, że dziś konsekwencje tej decyzji, ponoszą inne kraje Wspólnoty.

- Jeżeli dziś Grecja będzie pozostawała zetatyzowanym krajem, w którym połowa ludności pracuje w instytucjach rządowych, to jakim sposobem druga część ludności, pracująca w gospodarce, ma doprowadzić do wywiązania się z finansowych zobowiązań kraju - pytał gośc Trójki. Dodał, że wszystkie greckie reformy są tak niemrawe, jak te wprowadzane w Polsce w połowie lat 80.

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj całej rozmowy.

"Trzech stron świata" można słuchać w poniedziałki i środy o 16.45. Zapraszamy.

Czytaj także

Przed nami drugie dno kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 15:30
Jesteśmy w takim samym momencie, jak w 2008 roku, przed upadkiem Lehman Brothers - mówią ekonomiści. Teraz wszystko zależy od rozwoju sytuacji w Grecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja zbankrutuje na 98 proc.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 13:57
Rynki wyceniają, że prawdopodobieństwo bankructwa Grecji wynosi 98 proc. - wylicza analityk rynków finansowych Paweł Cymcyk.
rozwiń zwiń