X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Uczciwe wybory bez Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 07:50
– Sukcesem będzie, jeżeli 40 procent społeczeństwa będzie miało przekonanie, że wybory były nieuczciwe – mówi Anatol Lebedko, lider białoruskiej Zjednoczonej Partii Obywatelskiej, której kandydaci z wyborów się wycofali.
Audio
Białoruś po wyborach parlamentarnych
Białoruś po wyborach parlamentarnychFoto: fot. Ernest Zozuń

W niedzielę, 23 września, na Białorusi odbyły się wbory do niższej izby parlamentu, Izby Reprezentantów. Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła, że na Białorusi w wyniku niedzielnego głosowania został wybrany nowy parlament. Według Centralnej Komisji Wyborczej, głos oddało trzy czwarte wyborców (74,3 procent).
Opozycyjni politycy nawoływali by nie brać udziału w "farsie wyborczej”. Z kolei białoruskie władze robiły wszystko, by wybory miały jak największą frekwencję: emitowano reklamówki telewizyjne, rozklejano plakaty na ulicach, ogłoszenia w autobusach, tramwajach i metrze. Walka o frekwencję był ważna, ponieważ ordynacja wyborcza stanowi, że w okręgach, których będzie ona mniejsza niż 50 procent, wybory trzeba będzie powtarzać. I tak właśnie się stało zdaniem opozycji, która szacuje, że frekwencja wynosiła około 38 procent.
Zdaniem niezależnych ekspertów proces wyborczy odbywał się z naruszeniem zasad wolnych i niezależnych wyborów ustanowionych przez OBWE. Zwracali uwagę, że wybory odbywały się w atmosferze prześladowań przedstawicieli opozycji i  nadal nieprzejrzyste są zasady liczenia głosów i frekwencji wyborczej.

Zapraszamy do posłuchania całej audycji "Trzy strony świata".

Zachęcamy też do odwiedzenia serwisu specjalnego Raport Białoruś.
Posłuchaj innych rozmów o sytuacji na świecie >>

Czytaj także

Łukaszenka z synkiem Kolą oddali głos

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 12:20
Aleksander Łukaszenka głosował w Mińsku. Jego ośmioletni syn przyszedł do lokalu wyborczego z bukietem kwiatów. Wraz ojcem wszedł do kabiny, potem wrzucił do urny kartę wyborczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: dostałem dwie prośby o ułaskawienie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 13:20
Służba prasowa Aleksandra Łukaszenki doprecyzowała, że chodzi o dwóch więźniów politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polacy niech uczą się u nas przeprowadzać wybory"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 15:20
Aleksander Łukaszenka skrytykował polskich obserwatorów OBWE i oświadczył, że wybory na Białorusi są „demokratyczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruska opozycja: nie uznajemy wyborów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 16:00
Pięć czołowych białoruskich ugrupowań opozycyjnych zapowiedziało, że nie uznaje wyborów parlamentarnych za równe, przejrzyste i demokratyczne „niezależnie od wyników głosowania jakie zostaną ogłoszone”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Parlament to kwiatek do kożucha Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 17:00
Parlament białoruski pełni rolę maszynki do głosowania. Podczas ostatnich czterech lat zgłosił cztery projekty ustaw i przegłosował jedną - mówi Kamil Kłysiński, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wybory na Białorusi to maskarada"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 07:51
- Trudno nazwać to, co się działo na Białorusi wczoraj i przez ostatnie kilka dni wyborami - mówił Michał Szczerba (Platforma Obywatelska), obserwator Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE wyborów na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bufety wyborcze, "dobra tradycja z czasów ZSRR"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 18:00
Na Białorusi w trakcie dzisiejszych wyborów parlamentarnych działały tak zwane bufety wyborcze. Każdy wyborca mógł posilić się kanapką i napić się kawy czy wódki.
rozwiń zwiń