X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Depardieu głównym bohaterem narodowej groteski

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 17:00
- Duża część francuskiego społeczeństwa jest zniesmaczona sprawą obywatelstwa Gerarda Depardieu. Ludzie uważają, że ukazuje to jak Francja straciła rolę najważniejszego gracza na scenie europejskiej - komentuje Maja Szymanowska, polska korespondentka Radia France International.
Audio
Gerard Depardieu
Gerard Depardieu Foto: PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV

Gerard Depardieu został obywatelem Rosji. Ma paszport i oferty stanowisk. Ale nie tylko on zapowiada opuszczenie Francji. I o ile nad deklaracją Brigitte Bardot można się zastanawiać, to jednak ucieczka Bernarda Arnaulta - jednego z najbogatszych ludzi na świecie - przed francuskimi podatkami już zastanawia.

- Zarówno deklaracje aktora o wyprowadzce do Belgii czy przyjęciu rosyjskiego obywatelstwa, jak i reakcja francuskich polityków pełne były przesady. Gdyby nie to, być może Francuzi nie poparliby Gerarda Depardieu - uważa Maja Szymanowska , polska korespondentka Radia France International.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata"   oraz "Trzy strony świata" .

Jej zdaniem propozycja obciążenia 75-procentową stawką podatku osoby o rocznych dochodach powyżej 1 mln euro pomogła Francoisa Hollande'owi zdobyć fotel prezydenta Francji. - Według sondaży około 60 proc. Francuzów ją poparło. Dziś dla lewicy prezydent Hollande jest zbyt prawicowy, a dla prawicy - zbyt mało. Jego wizja Unii rozmija się z wizją Angeli Merkel i wydaje się, że Francja nie wie, jaką rolę w Europie powinna odgrywać - dodaje gość Ernesta Zozunia. Posłuchaj całej rozmowy!

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45. Zapraszamy!

Czytaj także

Gerard Depardieu Rosjaninem. "Za rozwój kultury"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 09:45
W liście otwartym aktor napisał, że rosyjską kulturą jest zachwycony, a samą Rosję nazywa "państwem wielkiej demokracji”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brigitte Bardot też chce obywatelstwo Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 14:35
Legenda francuskiego kina Brigitte Bardot grozi, że pójdzie w ślady Gerarda Depardieu i opuści Francję. Żąda wyleczenia dwóch słonic z francuskiego zoo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depardieu spotkał się z Putinem i odebrał paszport

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 08:33
Kanał Pierwszy rosyjskiej telewizji pokazał zdjęcia, na których widać, jak prezydent Rosji i francuski aktor obejmują się przyjaźnie.
rozwiń zwiń