X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Małżeństwo dla wszystkich" ma przykryć problemy gospodarcze?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 17:00
- Sytuacja we Francji jest nieciekawa. Nie ma pomysłów na poprawę sytuacji gospodarczej, tymczasem trwają kolejne dyskusje wokół spraw obyczajowych - komentuje Bartłomiej Zdaniuk (UW).
Audio
Wiec poparcia dla małżeństw homoseksualnych, Paryż 27.01.2013
Wiec poparcia dla małżeństw homoseksualnych, Paryż 27.01.2013Foto: Fot.: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Prezydent Hollande zdecydował się zrealizować jedną ze swych wyborczych obietnic. Niespodziewanie, przy okazji uchwalania ustawy o małżeństwach osób tej samej płci - zwanej potocznie "małżeństwo dla wszystkich", kraj uważany za ostoję liberalizmu obyczajowego okazał się być bardzo konserwatywny. W parlamencie trwają debaty, prawica zapowiedziała 5 tysięcy poprawek, a na ulice wyszli demonstranci.

Cała sytuacja, zdaniem dra Bartłomieja Zdaniuka z Instytutu Nauk Politycznych (UW), dobrze ilustruje francuską mentalność. - We Francji państwo od zawsze było liderem, tą instytucją, która coś pokazuje, nadaje tempo. Politycy mają przekonanie, że "my zrobimy", a ludzie z czasem zrozumieją i przyznają rację - wyjaśnił w "Trzech stronach świata".

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata"   oraz "Trzy strony świata" .

Gość Ernesta Zozunia przyznaje, że we Francji trwają dyskusje o sprawach obyczajowych, tymczasem ludzie tracą pracę, zamykane są fabryki. - Można powiedzieć, że prace nad tą ustawą to forma kompensacji utraty wizerunku, podobnie jak interwencja w Mali - podkreśla ekspert.

Więcej o bieżącej sytuacji we Francji dowiesz się słuchając całej rozmowy.

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Francja mali prawo

Czytaj także

Rozszerza się protest przeciw gejowskim ślubom

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 21:13
Francuscy muzułmanie dołączają do grup, które występują przeciw projektowi ustawy umożliwiającej małżeństwa homoseksualistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykan: rozebrały się na placu świętego Piotra

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 21:36
Działaczki ukraińskiego ruchu FEMEN zorganizowały akcję w obronie praw mniejszości seksualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolennicy homo-małżeństw manifestowali w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 20:30
Według policji w manifestacji poparcia dla projektu prawa o małżeństwach homoseksualnych uczestniczyło 125 tysięcy osób, według organizatorów - 400 tysięcy.
rozwiń zwiń