X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Giorgio Napolitano lekiem na całe włoskie zło?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 10:55
Po pięciu głosowaniach podzielony włoski parlament nie był w stanie wybrać nowej głowy państwa. Poproszono o ponowne kandydowanie Giorgio Napolitano. - To był pomysł na ratowanie się z tej wyjątkowo trudnej sytuacji - mówi dr Izoldą Bokszczanin. Napolitano nie chciał, ale musiał.
Audio
  • Giorgio Napolitano wydobędzie Włochy z politycznego chaosu? (Trzy strony świata/Trójka)
Giorgio Napolitano
Giorgio Napolitano Foto: Fot.: PAP/EPA/GUIDO MONTANI

Giorgio Napolitano zdobył 783 głosy parlamentarzystów, czyli 3/4. We poniedziałek, 22 kwietnia, odbyło się jego ponowne zaprzysiężenie. - Komentatorzy mówią o niezwykłym poświęceniu ze strony Napolitano, który w czerwcu skończy 88 lat. On sam woli podkreślać, że podobnej odpowiedzialności za losy państwa oczekuje od innych - donosi Marek Lehnert, korespondent Polskiego Radia w Rzymie.

Decyzję Napolitano uznano za dowód tego jak poważny jest kryzys i chaos polityczny we Włoszech. - Kiedy został wybrany, stanął wobec wielkich wyzwań - przypomina dr Izolda Bokszczanin z Instytutu Nauk Politycznych UW.

Gość Ernesta Zozunia podkreśla, że prezydentura Napolitano, chociaż trafiła na burzliwy okres kryzysu ekonomicznego i politycznego, zdała egzamin. Napolitano był bowiem prezydentem, który próbował prowadzić sprawy państwa, wyjść z sytuacji impasu. - Był odpowiedzialnym politykiem, który zmierzał do uzdrowienia kryzysowej sytuacji - ocenia dr Izolda Bokszczanin.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Giorgio Napolitano ponownie zostanie prezydentem Włoch. Pierwszy raz w historii Republiki Włoskiej ktoś drugi raz z rzędu obejmuje urząd prezydenta. Czy takie historyczne rozwiązanie wydobędzie Włochy z politycznego chaosu, jaki powstał po parlamentarnych wyborach?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycji"Trzy strony świata" można słuchać w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45. Zapraszamy!

Czytaj także

Zaprzysiężenie prezydenta Włoch. Ujawni warunki prezydentury

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 06:32
Giorgio Napolitano ujawni warunki, na jakich uznał za możliwe zadośćuczynienie prośbie, by ponownie objął urząd prezydenta.
rozwiń zwiń