X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Scenariusze dla Syrii. Jak reaguje świat?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 10:17
- Dopóki broń będzie do Syrii dostarczana z zewnątrz, konflikt szybko się nie skończy. Jeżeli zostałyby zastopowane dostawy broni, konflikt wygasa w pół roku. W tym momencie mamy kompletną "libanizację" i konflikt może trwać 5, 10, a może nawet 15 lat - mówi Marcin Domagała z portalu geopolityka.org.
Audio
  • W Syrii użyto broni chemicznej. Jak reaguje świat? (Trzy strony świata/Trójka)
Żołnierz armii Baszara al-Assada w rejonie Otaiba na przedmieściach Damaszku
Żołnierz armii Baszara al-Assada w rejonie Otaiba na przedmieściach DamaszkuFoto: Fot.: PAP/EPA

Syryjski reżim użył broni chemicznej przeciw powstańcom. Ale świat wstrzemięźliwie reaguje na ten fakt. ONZ domaga się od władz Syrii zgody na wjazd grupy inspektorów, mieliby oni zweryfikować informację o użyciu broni chemicznej.

- Byłbym ostrożny. Zwróciłbym uwagę na to, że tego rodzaju informacje pojawiły się wraz sukcesami rządowej armii syryjskiej na froncie wewnętrznym. To się zbiegło z gwałtownym atakiem medialnym na Baszara al-Assada w mediach zachodnich - zauważa Marcin Domagała z portalu geopolityka.org. Rozmówca Ernesta Zozunia podkreśla, że strona rządowa zdaje sobie sprawę, że użycie broni chemicznej byłoby samobójstwem. 

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Światowi przywódcy dyskutują, czy przekroczona została magiczna czerwona linia. A może linie te porostu sukcesywnie się przesuwa, by usprawiedliwiać bezczynność? - Wszystko wskazuje na to, że jeżeli dostawy broni dla rebeliantów, pomoc finansowa i jakakolwiek inna zostanie utrzymana, to konflikt w Syrii przerodzi się w scenariusz libański - opowiada ekspert portalu geopolityka.org.

Kiedy broń może zostać rzeczywiście użyta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Syria

Czytaj także

Komisja Europejska chce śledztwa ONZ w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 14:40
Konieczne jest śledztwo ONZ w Syrii, które sprawdzi doniesienia o użyciu broni chemicznej. To komentarz Komisji Europejskiej do czwartkowych informacji o możliwym użyciu sarinu przez reżim w Damaszku przeciwko rebeliantom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Broń chemiczna w Syrii? "Użyta w tym tygodniu"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 10:02
Syryjska opozycja twierdzi, że odpalono głowice z trującym gazem i domaga się międzynarodowego śledztwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieudany zamach na premiera Syrii. Są ofiary

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 10:09
Zamach bombowy w stolicy Syrii, Damaszku. Celem ataku był syryjski premier Wael Nader al-Halki, któremu jednak nic się nie stało.
rozwiń zwiń