X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bułgaria po wyborach: krajobraz bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 10:00
- Sytuacja jest paradoksalna. Po masowych protestach społecznych rząd ustąpił. Ogłoszono przedterminowe wybory i wygrała je partia, która rządziła do tej pory - mówi o przedterminowych wyborach Marek Suchowiejko, były radca ambasady Polski w Sofii.
Audio
  • Poważny impas w Bułgarii? (Trzy strony świata/ Trójka)
Wybory w Bułgarii
Wybory w BułgariiFoto: PAP/EPA/VASSIL DONEV

Bułgarskie wybory nie przyniosły ani politycznych, ani ekonomicznych rozwiązań, przyniosły jedynie kolejne skandale związane z próbą fałszowania głosowania i siedmiu samopodpaleń.

To były najbardziej nadzorowane wybory w Europie. Po raz pierwszy od 1990 roku OBWE wysłała tak liczną, bo aż 244-osobową misję obserwatorów. Byli też nadzorujący ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Łącznie krajowych i zagranicznych obserwatorów było ok. 13 tysięcy.

Marek Suchowiejko, były korespondent w Bułgarii i były radca ambasady w Sofii, podkreśla, że społeczeństwo bułgarskie jest dosyć rozpolitykowane, a aktywność wyborcza jest zwykle wyższa niż w Polsce. - Obawiam się, że jeżeli ten rząd, który powstanie, nie podejmie kroków uzdrawiających sytuację, to ludzie znowu mogą wyjść na ulice - mówi gość Ernesta Zozunia.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Ekspert przypomina, że bunt sprzed kilku miesięcy pełen był dziwnych, często sprzecznych ze sobą żądań i choć tym razem nie wyłonił żadnej siły politycznej, to nie wiadomo jakie rozwiązania mógłby przynieść w przyszłości, gdyby sytuacja protestów się powtórzyła.

- Kampania wyborcza upłynęła nie tyle pod znakiem programów, ile pod znakiem rozmaitych chwytów poniżej pasa, haków. Okazało się, że podsłuchiwani są wszyscy najważniejsi ludzie w państwie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podsłuchiwało byłego premiera, byłego ministra rolnictwa, szefa prokuratury miejskiej w Sofii - wylicza Marek Suchowiejko.

Dlaczego coraz powszechniejsze są komentarze, że to kryzys nie tylko polityczny i ekonomiczny, ale również moralny oraz jaka przyszłość czeka Bułgarię? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45. Zapraszamy!

Czytaj także

Bułgaria: odnaleziono 350 tys. kart do głosowania

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 18:45
Bułgarska prokuratora potwierdziła, że w mieście Kostinbrod w obwodzie sofijskim odnaleziono dodatkowe karty do głosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupowanie głosów? Kontrowersje w Bułgarii

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 18:29
Sprzeczne informacje na temat naruszania prawa wyborczego podczas wyborów w Bułgarii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory parlamentarne w Bułgarii. Sondaże: zwyciężył GERB

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 22:05
Według różnych bułgarskich sondaży, centroprawicowe ugrupowanie Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii wygrało przedterminowe wybory parlamentarne.
rozwiń zwiń