Martin Gore: w muzyce zdecydowanie chodzi o pasję

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 22:35
– Kiedy miałem 10 lat, odkryłem rockandrollową kolekcję mojej mamy. Miała tam prawdziwe perełki:  Elvisa Presleya, Chucka Berry'ego, Dela Shannona, The Platters. Było w nich coś takiego, że się po prostu zakochałem – opowiadał muzyk Depeche Mode w wywiadzie udzielonym Piotrowi Stelmachowi w 2017 roku, świeżo po premierze albumu "Spirit". W audycji specjalnej przypomnielismy tę rozmowę. 
Audio
  • Martin Gore dla Trójki – część 1 (Wieczór w Trójce)
  • Martin Gore dla Trójki – część 2 (Wieczór w Trójce)
Martin Gore (Depeche Mode)
Martin Gore (Depeche Mode)Foto: Daniel Barassi / mat. promocyjne

Martin Gore wspominał w rozmowie z Piotrem Stelmachem m.in. swoją pierwszą, własną, prawdziwą płytę długogrającą, którą był album "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars". Muzyk Depeche Mode początkowo nie rozumiał przesłania tego krążka. – W płycie Davida Bowiego było coś tajemniczego, czego nie do końca potrafiłem pojąć. Może chodziło o seksualność? Nie wiem. Ta muzyka była tym przesiąknięta, ale ja byłem za młody, by to rozumieć. Ale już wtedy wiedziałem, że chcę być jakąś częścią tego wszystkiego – mówił artysta.

"Spirit" Depeche Mode (fot: mat. promocyjne) "Spirit" Depeche Mode (Fot. mat. promocyjne)

W audycji mogliśmy także wysłuchać rozmów z naszymi rodzimymi muzykami – Maciejem Obarą, Sosnowskim, Wojciechem Mazolewskim oraz Wojciechem Waglewskim.

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Piotr Stelmach
Goście: Martin Gore (wokalista, multiinstrumentalista, autor tekstów i piosenek, muzyk zespołu Depeche Mode), Maciej Obara (saksofonista i kompozytor jazzowy, Sosnowski (piosenkarz bluesowy, kompozytor, gitarzysta), Wojciech Waglewski (gitarzysta, kompozytor)
Data emisji:
 17.03.2020
Godziny emisji: 21.28, 22.36

ei/jsz/kr

Czytaj także

Depeche Mode: "Spirit" to płyta polityczna

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 17:09
"Spirit" jest czternastym albumem Depeche Mode. Dzień po jego premierze na antenie Trójki o płycie opowiadał Andy Fletcher.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po ciemnej stronie mocy... Depeche Mode nocą.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 02:00
- W drugiej godzinie naszej audycji pojawi się wyjątkowa jak na "Ciemną stronę mocy" niespodzianka. Będzie bardzo ciemno, a to przy okazji nowego albumu znanej grupy z lat 80. - powiedziała Aleksandra Kaczkowska.
rozwiń zwiń