Smutek, uniesienie i deklaracja odwagi. Joanna Longić opowiada o albumie "Tęskno"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 21:00
– Mam tendencję do analizowania i przedłużania wszystkiego, więc na tym etapie twórczości narzuciłam sobie, żeby trzymać się pewnych schematów – mówiła w Trójce Joanna Longić, której drugi album zatytułowany po prostu "Tęskno" ukaże się 17 kwietnia nakładem Mystic Production.
Audio
  • Joanna Longić gościem Agnieszki Szydłowskiej (Wieczór z Trójką w domu)
Joanna Longić
Joanna LongićFoto: mat. promocyjne

Tęskno (wtedy w duecie z Hanią Rani), zadebiutowało w 2018 roeku doskonale przyjętym albumem "Mi", który otrzymał nominację do Fryderyka. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Joanna Longić w rozmowie z Agnieszką Szydłowską zdradziła nam, co czeka słuchaczy, którzy sięgną po drugi krążek.

– "Walc" to utwór napisany na harfę, flet poprzeczny i altówkę. Do tego zagrałam na syntezatorze i zaśpiewałam. Tekst mówi o tym, żeby podejmować się rzeczy, które wydają się trudne lub niemożliwe, a okazuje się, że są możliwe. Jeżeli chodzi o utwór "Fenomenalna", kiedyś miał on swój szkic z ogólną harmonią i melodią. To było jakieś cztery, pięć lat temu. Jest to jedyny utwór, który wrócił "z przeszłości". "Znów" to kompozycja instrumentalna, z której jestem najbardziej zadowolona. Powstała w najkrótszym czasie, a jest jedną z najdłuższych. Te krótsze, przejściowe utwory scalają całą płytę w spójną historię. Polecam przesłuchać ją od początku do końca – wtedy można odbyć podróż, którą zaplanowałam, zaczynając od smutniejszych momentów, przechodząc do weselszych i takiego uniesienia, deklaracji odwagi i siły – opowiadała artystka.

Album "Tęskno" ukaże się 17 kwietnia nakładem wytwórni Mystic Production  (foto: mat. promocyjne) Album "Tęskno" ukaże się 17 kwietnia nakładem wytwórni Mystic Production (foto: mat. promocyjne)

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Joanna Longić (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 20.13

mat. prasowe/kr/mk

Czytaj także

Miuosh i nocne "Powroty" do domu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 20:40
– Co prawda, jeżeli chodzi o proces twórczy, robiłem ten album bardzo krótko, ale korci mnie, żeby to wypuścić – mówił raper i producent muzyczny Miuosh w przedzień premiery swojego ósmego solowego albumu "Powroty", którego fragmentów mogliśmy wysłuchać w audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buena Vida

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 20:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: nasza nowa płyta to zapis radości z robienia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 20:40
– Doskonale pamiętam początki Pablopavo i Naprawdę Dużego Zespołu. Wszystko zaczęło się, gdy Artur Rojek przysłał nam zaproszenie na OFF Festival i pomyślałem, że to okazja, żeby spełnić jedno z moich marzeń – wspomina Paweł Sołtys, szerzej znany jako Pablopavo.
rozwiń zwiń