Sosnowski: blues to dla mnie ukojenie nerwów

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 18:55
W ten weekend,w Holandii, odbyć się miał, po raz 10., jeden z najważniejszych konkursów bluesowych w Europie – European Blues Challenge 2020. Impreza, podobnie jak wiele innych w obecnym czasie, została przełożona na inny termin. Jednym z muzyków, którzy mieli tam wystąpić, jest doskonale znany słuchaczom Trójki Sosnowski.
Audio
  • Wieczór z Leszkiem Adamczykiem godz. 21.05-22.00 (Wieczór z Trójką w domu)
  • Wieczór z Leszkiem Adamczykiem godz. 22.05-23.00 (Wieczór z Trójką w domu)
  • Wieczór z Leszkiem Adamczykiem godz. 23.05-0.00 (Wieczór z Trójką w domu)
Sosnowski
SosnowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

– Ogromnie żałuję, że European Blues Challenge 2020 się nie odbędzie. Na pewno głęboko przeżywają to zarówno artyści, którzy mieli tam wystąpić, jak i organizatorzy. Ci ostatni, poprosili nas ostatnio, byśmy w ramach bluesowej społeczności wysłali sobie filmiki-prezentacje naszych utworów, w których mielibyśmy się wspólnie pozdrowić i dodać sobie otuchy – mówi Sosnowski.

Choć na scenie często pojawia się sam, nie byłoby Sosnowskiego bez pomocy jego żony Aleksandry. To ona odpowiada za teksty z ostatniej płyty Bartka "Tylko się nie denerwuj". Jak ich związek radzi sobie w czasie pandemii?

– Mam tendencje do pracoholizmu i przez pierwszy czas, gdy zostaliśmy zamknięci w domu, nie odczuwaliśmy tego tak bardzo. Byliśmy po tak intensywnych miesiącach pracy, że mieliśmy w końcu czas, żeby się wyspać i złapać równowagę. Jesteśmy przyzwyczajeni do życia na wysokich obrotach, więc jest to dla nas sinusoida. Zaczyna nam brakować i publiczności na koncertach i naszych przyjaciół. Dobrze, że jesteśmy we dwójkę, dzięki temu możemy wciąż tworzyć. To duży plus tej sytuacji – opowiada Aleksandra Górecka.

Ponadto w audycji:

  • nieznane nagrania Davida Bowie wydane na Record Store Day;
  • Muzyka takich artystów jak Jimi Hendrix, Bob Dylan, Marillion, Gerry Cinnamon, Follow The Lion, The Bartels, Soul Asylum, Ana Popović.  

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Leszek Adamczyk
Goście: Sosnowski (wokalista, gitarzysta, autor tekstów), Aleksandra Górecka (autorka tekstów)
Data emisji: 19.04.2020
Godzina emisji: 21.10

ml

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Cugowski o swojej płycie "50/70. Moje najważniejsze"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 22:00
W świątecznym "Minimaxie" rozmowa z Krzysztofem Cugowskim o płycie "50/70. Moje najważniejsze" i nie tylko.
rozwiń zwiń