Francis Tuan w koncertowym wcieleniu na antenie Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 23:00
Na zakończenie pierwszej soboty maja, po emocjach związanych z 13. Polskim Topem Wszech Czasów, mieliśmy prezent dla wszystkich słuchaczy Trójki. Grupa Francis Tuan specjalnie dla nas zarejestrowała swoje piosenki w wersji koncertowej.
Audio
  • Francis Tuan koncertowo! (Wieczór z Trójką w domu)
Francis Tuan
Francis TuanFoto: mat. promocyjne

Choć pewnie trafniej napisać w wersji "na żywo" – zagrali je w rodzinnym Wrocławiu w zaprzyjaźnionym klubie, ale bez udziału publiczności, z którą kontakt cenią sobie ponad wszystko. Na początku roku wydali debiutancką płytę zatytułowaną "Let's Pretend". Piszą: "piosenki Francisa Tuana przepełnione są pogodą ducha, ponieważ radość uznaje za najlepszy rodzaj buntu. Swoją muzyką zaprasza w podróż do innego świata, gdzie zatarły się niepotrzebne granice – również muzyczne. Tu gitarowy pop staje się tłem dla duchowych refleksji, taneczne utwory mają teksty inspirowane filozofią, a etniczne wietnamskie instrumenty współgrają z elektroniką". To trzeba usłyszeć!

***

Koncert grupy Francis Tuan w ramach audycji "Wieczór z Trójką w domu" został wyemitowany w sobotę (2 maja) o godz. 21.05 zaprosiła na niego Agnieszka Szydłowska.

Czytaj także

Domowe studio radiowe Agnieszki Szydłowskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 00:05
– Czy brzmię naturalnie, czy bardzo dziwnie? Na pewno dziwnie się czuję, bo siedzę na swoim łóżku w pokoju za zamkniętymi drzwiami, za którymi toczy się normalne, wieczorne domowe życie. Skonstruowałam sobie coś na kształt radiowego studia za pomocą telefonu, komputera, prawie sznurka i taśmy, taki radiowy MacGyver, ale najważniejsze jest to, że mam mnóstwo muzyki – mówiła Agnieszka Szydłowska, zapraszając na swoją audycję "PS" we wtorkową noc.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Energia" Misi Furtak – prapremiera w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 20:00
– To utwór, który został skończony w czasie tej pandemii. Miałam zamiar go wydać, ale zaczęłam się zastanawiać, czy mogę, bo to piosenka z zupełnie innych czasów, innej rzeczywistości – mówi Misia Furtak.
rozwiń zwiń