Ten Typ Mes wjeżdża w krainę prozy. O powieści "Dwa psy przeżyły"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 21:55
– Na płytach występuje dużo szczerości, raperskiego etosu. Kiedy mówię do mikrofonu, wszyscy wiedzą, że to ja. W powieści mogę zmyślać i chciałbym, żeby została ona potraktowana bardziej frywolnie, przygodowo. To czysta fantazja – mówił Piotr Szmidt aka Ten Typ Mes. Jego umiejętności literackie mogliśmy poznać wcześniej jego felietonom. 6 maja swoją premierę będzie miała debiutancka powieść rapera pt. "Dwa psy przeżyły".
Audio
  • Ten Typ Mes wydaje debiutancką powieść (Wieczór z Trójką w domu)
Ten Typ Mes
Ten Typ MesFoto: mat. prasowe

Piotr Szmidt/Ten Typ Mes "Dwa psy przeżyły", wyd. Wielka Litera Piotr Szmidt/Ten Typ Mes "Dwa psy przeżyły", wyd. Wielka Litera

Główny bohater powieści Walter E., producent muzyczny, samotnik i pieniacz postanawia popełnić samobójstwo. Zanim ostatecznie wymiksuje się spośród żywych, chce jednak wyrównać rachunki, nadać swoim fanaberiom znaczenie, rozliczyć teraźniejszość, którą zafascynowani prze’ i przyszłością rówieśnicy zdają się lekceważyć. Jad, ironia, seks, używki i muzyka nakręcają bohatera, który lubi stawiać się w roli sędziego. Czy jednak plan Waltera okaże się równie przemyślany, jak jego tyrady o szalonych czasach, w których przyszło mu (nie) żyć? Piotr Szmidt, czyli Ten Typ Mes brawurowo wjeżdża w krainę prozy bez jakichkolwiek hamulców.

– Bohater "Dwa psy przeżyły" jest producentem muzycznym, człowiekiem, który zazwyczaj pozostaje w tle. Mamy do czynienia z kimś, kto poszedł zupełnie inną drogą niż ja. Ja jestem estradowcem, który narzuca się ludziom ze swoją twarzą. To książka o gościu, któremu wydaje się, że dużo wie, uważa się za przyzwoitego. Gdyby zaproponowano mu bycie prezydentem, wszedłby w to od razu, ale z drugiej strony niewiele w życiu zrobił, by mieć realny wpływ na rzeczywistość. Mam nadzieję, że zachęcę potencjalnych czytelników do sprawdzenia, czy jego diagnozy społeczne są trafne, czy nie – opowiada Ten Typ Mes.

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Piotr Szmidt/Ten Typ Mes (raper, wokalista, producent muzyczny, autor powieści "Dwa psy przeżyły")
Data emisji: 01.05.2020
Godzina emisji: 21.22

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Skalpel i słoneczne światło "Highlight"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 20:55
– Robiąc muzykę, zawsze staramy się nie działać krótkoterminowo, chcemy, by był to "towar o długiej dacie przydatności" – mówił Igor Pudło, połowa duetu Skalpel, który powraca z krążkiem "Highlight". Płyta ukaże się 20 marca nakładem NoPaper Records.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutek, uniesienie i deklaracja odwagi. Joanna Longić opowiada o albumie "Tęskno"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 21:00
– Mam tendencję do analizowania i przedłużania wszystkiego, więc na tym etapie twórczości narzuciłam sobie, żeby trzymać się pewnych schematów – mówiła w Trójce Joanna Longić, której drugi album zatytułowany po prostu "Tęskno" ukaże się 17 kwietnia nakładem Mystic Production.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Energia" Misi Furtak – prapremiera w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 20:00
– To utwór, który został skończony w czasie tej pandemii. Miałam zamiar go wydać, ale zaczęłam się zastanawiać, czy mogę, bo to piosenka z zupełnie innych czasów, innej rzeczywistości – mówi Misia Furtak.
rozwiń zwiń