Domowy koncert Kasai w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 21:00
– Postanowiłam całą moją energię włożyć w pracę twórczą, dokończyć wszystkie projekty, które z braku czasu pokryły się kurzem – przyznała Kasai przed swoim koncertem, nagranym specjalnie dla Programu 3 Polskiego Radia. Artystka w rozmowie z Piotrem Metzem opowiadała o tym, jak wygląda jej odmieniona przez pandemię codzienność. 
Audio
Kasai na Trójkowej scenie w czerwcu 2019 roku
Kasai na Trójkowej scenie w czerwcu 2019 rokuFoto: Wojciech Kusiński/PR

Najnowszy singiel artystki "Rite of Passage" to napisana wspólnie z Y (BOKKA) artystyczna rekonstrukcja wydarzeń, które miały miejsce w 2018 roku w Tajlandii – 12-osobowa grupa młodych zawodników piłki nożnej i ich trener utknęli w zalanej jaskini Tham Luang. 

Prawie dokładnie rok temu — 10 maja 2019 roku premierę miał debiutancki album artystki zatytułowany "Equals", będący wydawnictwem w pełni autorskim. Znalazło się na nim 11 utworów napisanych, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez Kasai. Aby opisać muzyką to, co trudne do wyrażenia poprzez słowo, artystka sięgnęła po różne, czasem skrajne środki wyrazu. Stąd w dwóch utworach pojawia się orkiestra kameralna w zestawieniu z syntezatorami, w innym przetworzony głos ludzki jako inspiracja dla całej aranżacji. Płytę zamyka utwór oparty o syntetyczne brzmienia, które w zestawieniu z surowym, nieprzetworzonym głosem tworzą nową przestrzeń, ukazując  jak mówi Kasai – "symbiozę człowieka i maszyny, ducha i ciała w nieustającym tańcu ku wolności". 

– Płyta "Equals" jest historią o czymś utraconym i o zebraniu brakujących części siebie. Język, który jest na tym albumie, totalnie oddaje cały ten proces, czyli to, co zaczęło się 9 lat temu – mówiła Kasai w rozmowie z Gabą Kulką

W czerwcu 2019 roku artystka wystąpiła na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Koncert "Kasai: Equals" to wyjątkowe, mocne, emocjonalne i intymne spotkanie. Kasai swoimi występami zaprasza słuchacza w unikalną podróż szlakiem osobistych przeżyć i przemyśleń. Chwilami eteryczną, liryczną i ulotną, chwilami mroczną, pełną napięć i sprzeczności.

***

Domowy koncert Kasai zaprezentowaliśmy w sobotę (9 maja) w ramach audycji "Wieczór z Trójką w domu". Zachęcamy do wysłuchania dołączonego powyżej nagrania.

gs

Czytaj także

Hania Rani prezentuje album "Home" w radiowej Trójce. Posłuchaj nagrania!

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 22:00
– "Home" to podróż: symboliczna lub prawdziwa – mówiła Hania Rani podczas niedawnego wywiadu z Piotrem Metzem. Słuchacze Trójki przekonali się o tym w sobotni wieczór 18 kwietnia, kiedy to artystka na żywo zagrała swój nowy album w zaciszu swojego domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór z Trójką w domu 9 maja godz. 20:07

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 20:00
rozwiń zwiń