Mikromusic i koncertowy powrót do przeszłości. Natalia Grosiak o albumie "Mikromusic W Starym Maneżu"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 19:35
– Z jednej strony koncerty online to super eksperyment, ponieważ pokazuje nam, że poradzimy sobie w każdej sytuacji jako artyści i jako słuchacze. Z drugiej, wszyscy tęsknimy za kontaktem człowieka z człowiekiem. Na koncercie tworzy się niesamowita więź między artystą i ludźmi, od której zależy powodzenie występu – mówiła w Trójce Natalia Grosiak, wokalistka grupy Mikromusic.
Audio
  • Rozmowa z Natalią Grosiak (Wieczór z Trójką w domu)
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak Foto: W. Kusiński/ PR

Obecnie Natalia Grosiak, jak zdecydowana większość artystów, nie pracuje. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się nowymi nagraniami Mikromusic. Od niedawna w sieci można słuchać ich koncertowego albumu "Mikromusic W Starym Maneżu" będącego zapisem występu z 11 listopada 2018 roku.

– Ta płyta czekała na pojawienie się bardzo długo. Kiedy już nagraliśmy materiał, mieliśmy tak intensywny czas w naszym życiu, że nie było chwili na przejrzenie materiału, który ekipa przesłała nam do akceptacji. To wszystko leżało, a my bardzo intensywnie koncertowaliśmy, nagrywaliśmy, robiliśmy to i owo. Postanowiliśmy dokończyć ten materiał w styczniu. Gdy nagle zatrzymaliśmy się i zatrzymał się cały świat, powstała wielka dziura. Stwierdziłam, że to idealny czas, żeby dać ludziom tę płytę, żeby powspominali sobie, jak to kiedyś było, żebyśmy i my na chwilę powrócili do przeszłości – opowiadała artystka w rozmowie z Agnieszką Szydłowską. 

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Natalia Grosiak (kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka zespołu Mikromusic)
Data emisji: 13.05.2020
Godzina emisji: 19.21

kr/ml

Czytaj także

"Energia" Misi Furtak – prapremiera w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 20:00
– To utwór, który został skończony w czasie tej pandemii. Miałam zamiar go wydać, ale zaczęłam się zastanawiać, czy mogę, bo to piosenka z zupełnie innych czasów, innej rzeczywistości – mówi Misia Furtak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemek Myszor: wszystko zwolniło

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 22:00
– Staramy się skupiać na przyszłości. Teraz jest czas na te wszystkie rzeczy, z którymi mieliśmy, nazwijmy to, długi: żeby skończyć piosenki, dopisać teksty – mówi Przemek Myszor, gitarzysta i klawiszowiec zespołu Myslovitz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Cugowski: chciałem pokazać wszystkie etapy mojej kariery

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 20:00
Gościa Tomasza Żądy nikomu chyba nie trzeba przedstawiać Grzegorz Cugowski to żywa legenda polskiego rocka. Obchodzący w tym roku 70. urodziny muzyk, od 50 lat nieustannie występuje, nagrywa i zdobywa serca kolejnych pokoleń słuchaczy. 
rozwiń zwiń