Żeby być mniej samotnym. Telefon zaufania dla osób starszych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:49
"Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę" – to motto telefonu zaufania dla osób starszych, które prowadzi stowarzyszenie "mali Bracia Ubogich".
Audio
  • Numer telefonu, który odmienia życie (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/ID 12194226

– Telefon zaufania dla osób starszych działa już jakiś czas, ale w czasie epidemii postanowiliśmy poszerzyć zakres jego działania. Zaobserwowaliśmy wzmożoną liczbę telefonów i potrzebę rozmowy osób z całej Polski. Seniorzy odczuwają ogromny stres, obawy i potrzebują takiej rozmowy, by wrócić do pewnej stabilności. Słuchawkę podnoszą doświadczone osoby, też dojrzałe wiekowo. To istotne, kiedy dzwoniący słyszą, że po drugiej stronie może być osoba, która współdzieli ich doświadczenia – wyjaśnia dyrektor stowarzyszenia Joanna Mielczarek. – Nie są to wolontariusze, tylko specjaliści. To świadoma decyzja, ponieważ dzwonią ludzie z bardzo różnymi problemami, często wymagającymi interwencji – podkreśla.

Seniorów, którzy spędzając czas epidemii samotnie w swoim mieszkaniu, nie mają możliwości rozmowy z drugim człowiekiem i podzielenia się swoimi niepokojami, zachęcamy do zatelefonowania na numer 22 635 09 54. Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 - 20:00. Z podanego numeru mogą skorzystać także opiekunowie osób starszych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia "mali Bracia Ubogich".

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Joanna Mielczarek (dyrektor stowarzyszenia "mali Bracia Ubogich")
Data emisji: 01.04.2020
Godzina emisji: 12.30

kr


Czytaj także

Jak koronawirus zmienia codzienne życie na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 07:00
Z powodu koronawirusa w Polsce zamykane są uczelnie, przedszkola i szkoły, pracownicy odsyłani są do pracy z domu, odwoływane są imprezy masowe. Sytuacja zmusza nas do zmiany przyzwyczajeń i codziennych zachowań. Jak wygląda to na świecie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a "mądrości internetowe"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 08:45
Koronawirus wzbudza strach i panikę, a co za tym idzie – w internecie pojawiają się dziwne informacje na jego temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus. Czego boją się Polacy mieszkający we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 19:00
Pandemia koronawirusa przybiera coraz bardziej niepokojące rozmiary. We Włoszech jest już prawie 60 tys. zakażonych, zmarło tam pięć i pół tysiąca pacjentów. 
rozwiń zwiń