Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:39
Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą uzyskać bezpłatne i poufne porady. 
Audio
  • Bezpłatne porady prawne dla seniorów w trudnej sytuacji (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Alexander Limbach

– Większość osób, którym udzielamy porad jest, po 60. roku życia. Najczęściej dzwonią po informacje, gdzie mogą uzyskać wsparcie psychologiczne, dotyczące prawa pracy albo o to, czy ktoś może dostarczyć im żywność, bo oni nie chcą wychodzić z domu. Są to bardzo różne problemy – od prośby o pomoc w napisaniu pisma o trudności dużego kalibru jak utrata mieszkania czy zadłużenie. Z powodu epidemii zmieniliśmy formułę i teraz udzielamy porad telefonicznie – wyjaśnia doradczyni Biuro Porad Obywatelskich, Anna Thieme. – W odpowiedzi na potrzeby, które pojawiły się na czas epidemii, stworzyliśmy stronę na Facebooku, gdzie umieszczamy aktualne informacje, przedstawiamy propozycje kulturalne i zachęcamy do wzajemnego wsparcia – dodaje.

By skontaktować się z Biurem Porad Obywatelskich w Warszawie, należy zadzwonić pod numery telefonów: 504-630-634 (od godz. 8.00 do godz. 14:00) oraz 882-504-456 (od godz. 14.00 do godz. 20.00). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Anna Thieme (doradczyni obywatelska Biura Porad Obywatelskich w Warszawie)
Data emisji: 03.04.2020
Godzina emisji: 12.34

kr


Czytaj także

Jak koronawirus zmienia codzienne życie na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 07:00
Z powodu koronawirusa w Polsce zamykane są uczelnie, przedszkola i szkoły, pracownicy odsyłani są do pracy z domu, odwoływane są imprezy masowe. Sytuacja zmusza nas do zmiany przyzwyczajeń i codziennych zachowań. Jak wygląda to na świecie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a "mądrości internetowe"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 08:45
Koronawirus wzbudza strach i panikę, a co za tym idzie – w internecie pojawiają się dziwne informacje na jego temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus. Czego boją się Polacy mieszkający we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 19:00
Pandemia koronawirusa przybiera coraz bardziej niepokojące rozmiary. We Włoszech jest już prawie 60 tys. zakażonych, zmarło tam pięć i pół tysiąca pacjentów. 
rozwiń zwiń