Powołani do tego, by pomagać. Strażacy ochotnicy dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 12:36
Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w czasie pandemii, oprócz wyjazdów na akcje gaśnicze i ratownicze, pomagają też seniorom. – Jesteśmy powołani do tego, by bronić i służyć – mówi prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach Włodzimierz Domański.
Audio
  • Strażacy z Lasek niosą pomoc w czasie pandemii (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dziurek

– Po ogłoszeniu pandemii wspólnie z druhami postanowiliśmy, że będziemy pomagać tym najsłabszym, a więc i seniorom, którzy są najbardziej narażeni na skutki wirusa.  Przede wszystkim robimy zakupy dla osób starszych. Są to artykuły spożywcze, ale również lekarstwa i karma dla zwierząt. Prócz tego, z własnych środków zakupiliśmy 400 masek bawełnianych, które rozdaliśmy naszym mieszkańcom. Zamówiliśmy również środek dezynfekujący, który także rozdamy osobom starszym – opowiada rozmówca Elżbiety Korczyńskiej.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Włodzimierz Domański (prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach)
Data emisji: 22.04.2020
Godzina emisji: 12.28

kr


Czytaj także

Żeby być mniej samotnym. Telefon zaufania dla osób starszych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:49
"Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę" – to motto telefonu zaufania dla osób starszych, które prowadzi stowarzyszenie "mali Bracia Ubogich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne zakupy dla osób starszych. Na co warto zwracać uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 12:49
Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, jeżeli osoba po 65. roku życia ma potrzebę wyjścia z domu do sklepu spożywczego, drogerii czy apteki, najlepiej by robiła to pomiędzy godziną 10.00 a godziną 12.00, ponieważ wtedy do takich miejsc mają być wpuszczani tylko seniorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:39
Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą uzyskać bezpłatne i poufne porady. 
rozwiń zwiń