Przezwyciężyć izolację i nudę. Blog "Senior sam w domu"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:45
"Senior sam w domu" to specjalny blog na stronie Caritas Polska, mający pomóc przetrwać seniorom trudny czas pandemii i związanej z nią izolacji.
Audio
  • Blog aktywizujący seniorów online (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Natalya Kurovskaya

Na blogu "Senior sam w domu" można znaleźć treści zajmujące zarówno umysł (filmy, programy przyrodnicze, skecze kabaretowe, przedstawienia teatralne, puzzle online), jak i ciało seniora – np. filmy z instrukcjami ćwiczeń stworzone z myślą o osobach starszych.

– Jeszcze przed pandemią w ramach naszych spotkań mieliśmy zajęcia aktywizujące – były to kursy komputerowe, spotkania, wycieczki. Teraz nie możemy tego robić, więc nasz blog spełnia funkcję zastępczą. To, co robiliśmy razem na żywo, teraz robimy w internecie. To buduje poczucie, że nie jesteśmy zupełnie sami – wyjaśnia podopieczna grupy Caritas Polska Bożena Hołownia, która prowadzi blog. – W naszej grupie są seniorzy, którzy tak naprawdę są zupełnie sami. W ich imieniu gorąco proszę o zainteresowanie się rodzicami, dziadkami, pradziadkami, o telefon raz na jakiś czas, o rozmowę. Takie siedzenie w domu jest bardzo, bardzo trudne – apeluje rozmówczyni Elżbiety Korczyńskiej.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Bożena Hołownia (seniorka, podopieczna grupy Caritas Polska, autorka bloga "Senior sam w domu")
Data emisji: 24.04.2020
Godzina emisji: 12.35

kr


Czytaj także

Żeby być mniej samotnym. Telefon zaufania dla osób starszych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:49
"Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę" – to motto telefonu zaufania dla osób starszych, które prowadzi stowarzyszenie "mali Bracia Ubogich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne zakupy dla osób starszych. Na co warto zwracać uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 12:49
Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, jeżeli osoba po 65. roku życia ma potrzebę wyjścia z domu do sklepu spożywczego, drogerii czy apteki, najlepiej by robiła to pomiędzy godziną 10.00 a godziną 12.00, ponieważ wtedy do takich miejsc mają być wpuszczani tylko seniorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:39
Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą uzyskać bezpłatne i poufne porady. 
rozwiń zwiń