"Pomogę, bo mogę". Lekcje udzielania pierwszej pomocy dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 12:45
Beata Borucka, twórczyni internetowej społeczności "Mądre Babcie" stworzyła cykl filmów, w których z pomocą profesjonalnego ratownika medycznego Konrada Pierzchalskiego uczy seniorów podstaw udzielania pierwszej pomocy. 
Audio
  • Pierwsza pomoc – co powinien wiedzieć każdy senior? (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pinkcandy

Cykl filmów realizowanych pod hasłem "Pomogę, bo mogę" można znaleźć na facebookowym fanpage'u "Mądra Babcia". Skąd pomysł na taką inicjatywę? – Te wszystkie wydarzenia i sytuacja, w której się znajdujemy, wywołują podwyższony stres, w związku z czym zaostrzają się nam różnego rodzaju dolegliwości, np. te związane z układem krążenia. Poza tym jesteśmy osamotnieni, uwięzieni w domach. Istnieje zasada, że kiedy ktoś źle się czuje, powinien wyjść z domu. Lepiej jest zemdleć na ulicy niż samemu w domu. Teraz tej zasady nie ma.

– To półgodzinne odcinki, w których Konrad odnosi do różnych sytuacji, które mogą nas spotkać, np. upadki, urazy i skaleczenia. To bardzo ważne, żebyśmy w czasie pandemii potrafili rozróżniać objawy i nie popadali w histerię bez potrzeby. Powinien to być obowiązkowy program dla każdego i to nie tylko w czasie pandemii – apeluje Beata Borucka.


***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Beata Borucka (twórczyni facebookowej grupy "Mądre Babcie")
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 12.30

kr


Czytaj także

Raport z bezludnej wyspy. O publikacji "Samotność z koronawirusem w tle"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 12:45
Skala samotności starszych ludzi jest ogromna. Ubierając ją w liczby, to starszymi i samotnymi osobami w Polsce zapełnilibyśmy miasto wielkości Białegostoku czy Katowic!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oswajanie lęku. Jak nie dać się negatywnym przekazom?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 12:45
Seniorom, oprócz uczucia samotności, najczęściej towarzyszy strach o zdrowie i przyszłość. Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czym może pomóc "Telefon Serdeczności"?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:45
– "Telefon Serdeczności" to odpowiedź na potrzebę rozmowy, komunikacji ze światem, ale też pomocy w sprawach takich jak np. podanie numeru do urzędu czy przychodni – mówi Pani Małgorzata, która na co dzień pracuje w Zespole Dziennych Domów Pomocy Społecznej w Poznaniu.
rozwiń zwiń