Diabetofon – codziennie dla diabetyków i ich bliskich

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:54
Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla seniorów chorych na cukrzycę. Jeżeli więc potrzebują oni porady w związku ze swoim stanem zdrowia, mogą skorzystać z Diabetofonu. O infolinii stworzonej z myślą o diabetykach i ich rodzinach opowiedziała prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej Beata Stepanow.
Audio
  • Infolinia dla diabetyków na trudny czas pandemii (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Chinnapong

– Przy telefonach dyżurują osoby z wieloletnim doświadczeniem. Uruchomiliśmy także możliwość komunikacji przez Facebooka, bo są osoby, które wolą pisać. Podajemy nasze prywatne numery. Każdego dnia na naszej stronie na Facebooku podany jest inny. W teamie mamy również pielęgniarkę, która jest też dietetykiem. Oprócz tego, że rozmowy toczą się wokół terapii, czyli jak to wszystko razem połączyć, jak włączyć aktywność, wspieramy się dietetykiem – opowiada prezes stowarzyszenia.

cukrzyca choroba curzycowa cukrzyk 1200.jpg
Diabetofon – codziennie dla diabetyków i ich bliskich

Na poziom glukozy mają wpływ także nasze emocje, to, jak przeżywamy pewne sytuacje i to czy śpimy, czy nie. Bardzo często pojawiają się komunikaty o bardzo wysokich poziomach glukozy. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że jest o spowodowane tym, że nie śpią. Tym, co wszystkim zalecamy, jest aktywność fizyczna w warunkach domowych – mówi Beata Stepanow.

Diabetofon działa codziennie w godz. 18.00 - 20.00 (foto: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej) Diabetofon działa codziennie w godz. 18.00 - 20.00 (foto: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej)

Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej jest w trakcie przygotowywania materiałów edukacyjnych opartych o pytania najczęściej zadawane przez korzystających z Diabetofonu.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Beata Stepanow (prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej)
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 12.41

kr


Czytaj także

Powołani do tego, by pomagać. Strażacy ochotnicy dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 12:36
Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w czasie pandemii, oprócz wyjazdów na akcje gaśnicze i ratownicze, pomagają też seniorom. – Jesteśmy powołani do tego, by bronić i służyć – mówi prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach Włodzimierz Domański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przezwyciężyć izolację i nudę. Blog "Senior sam w domu"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:45
"Senior sam w domu" to specjalny blog na stronie Caritas Polska, mający pomóc przetrwać seniorom trudny czas pandemii i związanej z nią izolacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport z bezludnej wyspy. O publikacji "Samotność z koronawirusem w tle"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 12:45
Skala samotności starszych ludzi jest ogromna. Ubierając ją w liczby, to starszymi i samotnymi osobami w Polsce zapełnilibyśmy miasto wielkości Białegostoku czy Katowic!
rozwiń zwiń