Edyta Bartosiewicz: potrzebujemy solidnych fundamentów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 14:49
– Żyjemy w ciekawych czasach, choć trudnych. Jesteśmy świadkami potężnych transformacji i przewartościowań i to skłania mnie do refleksji nad własnym życiem. Myślę, że przesłanie tych czasów polega na tym, że wszystko, co było zbudowane na glinianych łapach, musi runąć. Potrzebujemy solidnych fundamentów i o tym jest "Ten moment" – mówi artystka, zapowiadając płytę, która ukaże się 8 maja. 
Audio
  • Edyta Bartosiewicz o pracach nad najnowszą płytą "Ten moment" (Popołudnie z Trójką w domu)
Edyta Bartosiewicz
Edyta BartosiewiczFoto: PAP/Marcin Bielecki

Edyta Bartosiewicz Nie robiłam żadnych planów, strategii. Już od dwóch lat mówię o albumie "Ten moment". Dla mnie to nie jest płyta, to kawał wyrwanego życia

W rozmowie z Piotrem Stelmachem Edyta Bartosiewicz nie ukrywa, że praca nad najnowszym wydawnictwem znacznie różniła sie przygotowań jej poprzedniego krążka w 2013 roku. – Płycie "Renovatio" towarzyszył ciężar. Sama mówiłam, że to jak zrzucenie tony węgla z barków. Teraz jest zupełnie inna energia. Jest lekkość, oczekiwanie, coś niesamowicie świeżego – deklaruje atystka. 

Edyta Bartosiewicz przyznaje, że zastanawiała się nad przełożeniem premiery krążka. – Ta płyta powinna się ukazać rok temu, ale teraz jest megaaktualna. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ludzie tego posłuchali. Nie ma to związku z żadnym komercyjnym aspektem, bo zdaję sobie sprawę, że teraz każdemu w głowie co innego niż kupowanie płyt – ocenia wokalistka.  

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Trójką w domu
Prowadzi:
 Piotr Stelmach
G
ość: Edyta Bartosiewicz (wokalistka, autorka tekstów i piosenek, producentka muzyczna)
Data emisji: 4.04.2020
Godzina emisji: 16.09

gs/mk

Czytaj także

YANA: mam teraz siłę, by pokazać swoją muzykę światu

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 18:00
YANA, czyli Joanna Bieńkowska, to pochodząca z Gdańska instrumentalistka. Artystka pojawiła się na falach Trójki, by opowiedzieć o swoim nowym, przygotowanym na tegoroczny Piano Day utworze – "Light".
rozwiń zwiń