Pieskie życie w izolacji. Jak dbać o emocje czworonoga w czasie kwarantanny?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 19:00
Przez ostatnie tygodnie więcej jesteśmy w domu, a więc i więcej czasu spędzamy z naszymi czworonogami, chociaż nie możemy wyprowadzać ich na dalekie, długie spacery, jak dawniej. Wydawałoby się, że dla psa to pełnia szczęścia mieć swojego człowieka obok przez cały czas, ale czy rzeczywiście tak jest?
Audio
  • Jak spędzać czas z pupilem w czasie kwarantanny? Porady eksperta (Popołudnie z Trójką w domu)
Czas pandemii był trudny dla każdego z nas, zupełnie inny niż ten sprzed kilkunastu lat codziennego życia. To zaważyło, że rzeczywiście warto te wydarzenia utrwalać
"Czas pandemii był trudny dla każdego z nas, zupełnie inny niż ten sprzed kilkunastu lat codziennego życia. To zaważyło, że rzeczywiście warto te wydarzenia utrwalać"Foto: shutterstock.com/Gladskikh Tatiana

Czy psy mają z nami w czasie epidemii lepiej, czy może trochę gorzej? Jak radzą sobie z trudną sytuacją najpopularniejsze rasy psów? – Psy reagują bardzo podobnie, jak i ludzie, kiedy ograniczy im się dostęp do tego, co jest dla nich ważne. Mogą niepokoić się, gdy zmianie ulega ich codzienna rutyna. Dla części psiaków dzisiejsza sytuacja wydaje się być neutralna, a inne mogą reagować uczuciem stresu – mówi behawiorysta i trener psów Łukasz Wacławski.

Audycji pilnie przysłuchiwał się pupil prowadzącego…  (foto: Hirek Wrona) Audycji pilnie przysłuchiwał się pupil prowadzącego… (foto: Hirek Wrona)

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Trójką w domu
Prowadzi: Hirek Wrona
Gość: Łukasz Wacławski (behawiorysta i trener psów)
Data emisji: 19.04.2020
Godzina emisji: 15.46

kr

Czytaj także

Powstały już tysiące. Wolontariusze szyją maseczki ochronne

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 15:55
– Cała Polska działa. My też. Musimy, chcemy i mamy mnóstwo osób, które chcą pomagać, a jest taki bardzo trudny czas teraz, więc trzeba działać – mówi Aleksandra Krzos, która jest jedną z osób zaangażowanych w szycie maseczek w ramach inicjatywy "Widzialna ręka – Starachowice".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc Powstańcom Warszawskim w czasach epidemii? Wystarczy zadzwonić

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:45
76 lat temu stawali oko w oko z wrogiem i narażali swoje życie każdego dnia. Dziś, jako osoby starsze Powstańcy Warszawscy są szczególnie narażeni na śmiertelne działanie koronawirusa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Półmaraton w czterech ścianach, czyli wirtualne biegi

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 06:58
Jak wiemy, wszystkie imprezy sportowe zostały odwołane, a tych zaplanowanych na lato jest niepewny. W tej sytuacji wielu uprawiających sport zarówno zawodowo, jak i amatorsko nadal chce czerpać przyjemność ze se swojej pasji i utrzymać kondycję. Jak to robić? Z pomocą, jak i w wielu innych sferach życia, pośpieszyła technologia.
rozwiń zwiń