Kortez: nic nie dzieje się bez powodu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 18:00
Kortez – jeden z najpopularniejszych wykonawców wśród Trójkowych słuchaczy – ostatni raz pojawił się na rozmowie przy naszym mikrofonie kilka miesięcy temu. Co zmieniło się u niego w tym czasie?
Audio
  • Co słychać u Korteza? (Popołudnie z Trójką w domu)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: materiały promocyjne

– Robi się nowa płyta. Pracuję nad numerami. Miałem trochę materiału wcześniej, ale stwierdziłem, że to nie jest to. Praca nad płyta wygląda inaczej, niż bywało to wcześniej – mówi Kortez. 

Pandemia sprawiła, że do odwołania zawieszone zostały koncerty. Jak radzi sobie w tej sytuacji nasz gość, który pełnie swojego talentu pokazuje najwydatniej na scenie? – Wszystko jest po coś. Fajnie jest mieć przerwę, oderwać się, zobaczyć coś innego. Uwielbiam koncertować i ten moment, gdy nie gramy, w jakiś sposób działa na emocje. Gdzieś tam tego brakuje, ale wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Coś się otwiera, nowy rozdział, co innego się zamyka. Mieliśmy plany, by pograć w lecie, ale nie ogłaszaliśmy żadnych dat, bo jednak jest tak, jak jest – wyjaśnia.

Wielu fanów ucieszy ta informacja – Kortez pracuje nad nowym albumem. Kiedy możemy się spodziewać następcy "Mojego domu"? – Nie chcę nic mówić. Robi się muzykę i albo ona jest, albo jej nie ma. Czasem utwory powstają w godzinę, innym razem w pół roku. Ciężko to przewidzieć – mówi muzyk.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Trójką w domu
Prowadzi: Piotr Stelmach
Gość: Kortez (muzyk)
Data emisji: 9.05.2020
Godzina emisji: 17.23

ml/gs

Czytaj także

Mick Hucknall: komunikowanie się przez muzykę to największa radość tej profesji

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 16:06
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zaprosiliśmy na specjalne, dwugodzinne wydanie audycji "W tonacji Trójki", której bohaterem była grupa Simply Red.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marc Almond gościem specjalnym festiwalu Soundedit!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 15:00
– Marc Almond był już naszym gościem siedem lat temu. Ostatnio zrobiliśmy mały plebiscyt i okazało się, że wiele osób chciałoby go zobaczyć jeszcze raz – mówi Maciej Werk, dyrektor międzynarodowego festiwalu producentów muzycznych Soundedit w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karaś/Rogucki: chcieliśmy stworzyć dla siebie muzyczny azyl

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:08
Grupy Coma i The Dumplings zawiesiły działalność, ale Piotr Rogucki i Jakub Karaś nie zwalniają tempa. 14 lutego ukazał się ich wspólny album "Ostatni bastion romantyzmu".
rozwiń zwiń