Kwarantanna szansą na drugi zawód? O kursach online dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 14:23
W dobie pandemii, godziny, które dotychczas spędzaliśmy szykując się do pracy lub stojąc w korkach, możemy spędzić w produktywny sposób. Jednym z nich jest branie udziału w kursach online. Dzięki temu, gdy kwarantanna będzie już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem, może okazać się, że mamy drugi zawód i nowe, przydatne umiejętności.
Audio
  • Jak rozwinąć swoje umiejętności online? (Dzień z Trójką w domu)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/stockfour

Różnego rodzaju kursy online dostępne są w Internecie od lat. Największe uniwersytety umożliwiają korzystanie ze swoich zasobów za darmo. Hitem jest kurs "Psychologia i dobre życie" prof. Laurie Santos z Uniwersytetu Yale, oparty na naukowym podejściu do mechanizmów poczucia szczęścia.

– Mamy do czynienia z ekspansją otwartych kursów w jeszcze większym zakresie. Wiele z nich jest realizowanych w formie małych pigułek wiedzy, które nie odpowiadają pełnemu programowi danego przedmiotu. Mamy pełny przekrój tzw. kursów hobbystycznych, takich dzięki którym możemy doskonalić nasze kompetencje dotyczące pracy zawodowej oraz tych dotyczących rozwoju i uczenia się razem z dziećmi – mówi znawca mediów i technologii cyfrowych z Akademii Leona Koźmińskiego dr Krzysztof Kuźmicz.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi:
 Piotr Baron
Autorka materiału: Gabriela Darmetko
Data emisji: 6.04.2020
Godzina emisji: 14.18

kr/mk

Czytaj także

"Praga Gada Wiechem raz!", czyli komiksowy portret przedwojennej stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 13:35
Komiks "Praga Gada Wiechem raz!" ukazał się na przełomie 2017 i 2018 r. Zawiera sześć nowel komiksowych, będących adaptacją autentycznych historii z lat 30. XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra "The Sims" kończy 20. lat. Za co kocha ją całe pokolenie?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 17:38
– Na początku Electronics Arts nie dawało dużych szans twórcy "The Sims". Jednak gra odniosła wielki sukces, nie tylko finansowy. Udało się jej zrobić coś, czego nie dokonał nikt wcześniej "Simsy" przyciągnęły żeńską część fanów gier. Obecnie to kobiety stanowią ponad połowę jej odbiorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wirtualnym spacerze po historii polskiej fotografii

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 10:55
Nawet zostając w domu, możemy poruszać się w przestrzeni i w czasie, a to m.in. dzięki Wirtualnemu Muzeum Fotografii, które odwiedziła i poleca Agnieszka Obszańska.
rozwiń zwiń