Gracjan Kalandyk – artysta z duszą wilka

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 13:00
Dwa lata po ciepło przyjętym debiutanckim albumie "Dwa słowa", Gracjan Kalandyk powraca z nową muzyką i nową energią.
Audio
  • Gracjan Kalandyk o swojej nowej płycie (Dzień z Trójką w domu)
Gracjan Kalandyk
Gracjan Kalandyk Foto: Bartosz Koziczyński

– Postanowiłem coś zmienić. Mój najnowszy utwór, "Wilk", to bardziej rockowe brzmienie, dużo więcej energii, to całkiem inny klimat. Przy utworze pomagał mi Michał Lange, który współpracował wcześniej z Kasią Lins. Pomagał mi też Marcin Makowiec, znany ze współpracy z Rosalie. Nowy album będzie bardziej energetyczny. "Dwa słowa" były bardziej melancholijne, akustyczne. Ten tytułowy wilk pojawił się też na okładce mojego debiutu. To takie moje alter-ego. To mój symbol wolności, niezależności w muzyce i starałem się go przemycić w nowych piosenkach – mówi Gracjan Kalandyk.

Kompozytor, autor tekstów, który swoją pozytywną energią uświetnia kilkadziesiąt koncertów rocznie. Gracjan Kalandyk to młody wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Jest samoukiem zarówno gry na gitarze, jak i śpiewania. Gra na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, nie są mu również obce fortepian i gitara basowa. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Artysta zaczynał od zamieszczania w internecie coverów, gdzie zaczął być dostrzegany przez szerszą publiczność. Następnie zagrał szereg koncertów akustycznych, podczas których towarzyszył mu zespół, a zarazem jego przyjaciele, w skład którego wchodzą dwie gitary akustyczne i gitara elektryczna/bas. Ma za sobą również kilka koncertów, na których wystąpił wspólnie m.in. z zespołem Dżem, Markiem Piekarczykiem i TSA, Margaret, Juan Carlos Cano, Justyną Steczkowską.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Tomasz Żąda
Gość: Gracjan Kalandyk (muzyk)
Data emisji: 25.05.2020
Godzina emisji: 12.08

mat. prasowe/ml

Czytaj także

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" – film o jazzowej strukturze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
– Można sobie wyobrazić, że opowiadamy biografię pianisty z minimalną ilością muzyki, ale uważam że byłoby to zafałszowanie. Od początku było wiadomo, że muzyki będzie dużo, że będzie porządkowała tę historię, nawet w takim porządku jazzowym, improwizowanym – mówi Maciej Pieprzyca, reżyser filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2020 – "Boże Ciało" J. Komasy z rekordową liczbą nominacji!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 16:00
We środę 5 lutego ogłoszono nominacje w XXII edycji Orłów, czyli Polskich Nagród Filmowych 2020, nazywanych często "polskim Oscarem". Najwięcej, bo aż 15 otrzymał film Jana Komasy "Boże Ciało".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: chciałem, żeby "Hejter" był prowokacją

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 16:00
– Mam déjà vu. Znów film skończyliśmy w grudniu, znów premiera odbyła się w Złotych Tarasach w marcu i znów wydarzenia filmowe zaistniały w świecie rzeczywistym – mówi Jan Komasa, zestawiając filmy "Sala samobójców" i "Sala samobójców. Hejter".
rozwiń zwiń