Kryminalne nowości na platformach VOD

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 12:00
Portale VOD cieszyły się w ostatnich tygodniach niebywałym powodzeniem. Trudno się dziwić, skoro od dłuższego czasu zamknięte są kina. Jakie filmy warto zobaczyć tam obecnie?
Audio
  • Kryminalne nowości kinowe (Dzień z Trójka w domu)
Kadr z filmu Na noże
Kadr z filmu "Na noże"Foto: Knives Out Movie / Facebook

– Mamy takich filmów kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset, ale, jeśli miałabym coś polecić, to jest to film "Na noże". To komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie z Danielem Craigiem, Chrisem Evansem, Jamie Lee Curtis i wieloma innymi. To klasyk gatunku. Trzyma cały czas w napięciu i warto go obejrzeć – mówi Agata Grudniewska z serwisu Cineman.pl.

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, "bliscy" Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką. 

"Na noże" to nie jedyna nowość, która pojawiła się ostatnio w internecie.

– Nie mogę się oprzeć i muszę zaproponować "Dżentelmenów". To historia londyńskiego gangstera, który planuje pójść na emeryturę i od tego zaczynają się jego wielkie kłopoty – dodaje Agata Grudniewska.

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Gość: Agata Grudniewska (Cineman.pl)
Data emisji:
 27.05.2020
Godzina emisji: 11.38

ml


Czytaj także

James Bond zostaje w domu. Jak epidemia wpływa na przemysł filmowy?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:55
Ogłoszenie decyzji o przełożeniu premiery 25. części przygód Jamesa Bonda pt. "Nie czas umierać" na jesień było pierwszą informacją związaną z koronawirusem, która uderzyła w świat artystyczny. Produkcja miała trafić do kin tuż przed Wielkanocą, jednak twórcy przełożyli ją na listopad. Jak mówi Łukasz Muszyński z portalu Filmweb.pl, był to dopiero początek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna tożsamość filmu "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 14:55
– Zaczęło się od tego, że tych utworów miało być tylko sześć. Do filmu weszły też 23 utwory oryginalne. W przypadku filmu niezależnego jest to naprawdę spory, ale też fantastyczny wynik – mówiła Aneta Brykalska, konsultantka muzyczna, która współtworzyła ścieżkę dźwiękową do najnowszego obrazu Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiosna Filmów" debiutuje w sieci

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 14:30
– Festiwal "Wiosna Filmów" miał odbyć się w kwietniu. Tak się nie stało. Kina zamknięte i festiwalu nie było. W związku z tym będziemy go robić w internecie – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor 26. Festiwalu "Wiosna Filmów".
rozwiń zwiń