Abstrakcyjna podróż przez "Las" Joanny Zastróżnej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 13:55
– Materiał, który zobaczyłam w montażowni bardzo mnie zafascynował – pod względem wizualnym i pod względem atmosfery. Jest to coś innego, niż widzimy zazwyczaj w polskim kinie – zapowiada Izabela Pająk, która jako montażystka współpracuje z Joanną Zastróżną przy filmie "Las".
Audio
  • "Las" Joanny Zastróżnej. Co czeka nas podczas seansu? (Dzień z Trójką w domu)
Andrzej Chyra i Eryk Lubos w filmie Las Joanny Zastróżnej
Andrzej Chyra i Eryk Lubos w filmie "Las" Joanny ZastróżnejFoto: lasthemovie.com

"Las" to luźna adaptacja opowiadania "Ślimak na zboczu" Arkadija i Borisa Natanoviča Strugackich, zawierająca również sceny inspirowane wybranymi dziełami Samuela Becketta. Reżyserka Joanna Zastróżna (działająca przede wszystkim jako artystka wizualna), premierę powstającego od czterech lat obrazu zaplanowała na 2021 rok. W obsadzie znaleźli się m.in. Eryk Lubos, Marian Dziędziel, Dawid Ogrodnik, Grażyna Błęcka-Kolska oraz Andrzej Chyra, który o "Lesie" opowiadał w Trójce już we wrześniu 2018 roku.

– Tworzy się coś bardzo interesującego. Materiał jest bardzo nierealistyczny, abstrakcyjny, ale jednocześnie główna nić tej opowieści jest przez Joannę bardzo głęboko przemyślana – mówi Izabela Pająk.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Gość: Izabela Pająk (montażystka filmowa)
Data emisji:
 27.05.2020
Godzina emisji: 13.47


Czytaj także

James Bond zostaje w domu. Jak epidemia wpływa na przemysł filmowy?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:55
Ogłoszenie decyzji o przełożeniu premiery 25. części przygód Jamesa Bonda pt. "Nie czas umierać" na jesień było pierwszą informacją związaną z koronawirusem, która uderzyła w świat artystyczny. Produkcja miała trafić do kin tuż przed Wielkanocą, jednak twórcy przełożyli ją na listopad. Jak mówi Łukasz Muszyński z portalu Filmweb.pl, był to dopiero początek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna tożsamość filmu "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 14:55
– Zaczęło się od tego, że tych utworów miało być tylko sześć. Do filmu weszły też 23 utwory oryginalne. W przypadku filmu niezależnego jest to naprawdę spory, ale też fantastyczny wynik – mówiła Aneta Brykalska, konsultantka muzyczna, która współtworzyła ścieżkę dźwiękową do najnowszego obrazu Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiosna Filmów" debiutuje w sieci

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 14:30
– Festiwal "Wiosna Filmów" miał odbyć się w kwietniu. Tak się nie stało. Kina zamknięte i festiwalu nie było. W związku z tym będziemy go robić w internecie – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor 26. Festiwalu "Wiosna Filmów".
rozwiń zwiń